Karizma Haber-karizmahaber.com

Deprem profesörü Naci Görür vatandaşın kime oy vermesi gerektiğini açıkladı

19 Şubat 2023 - 15:12
Deprem profesörü Naci Görür vatandaşın kime oy vermesi gerektiğini açıkladı

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından vatandaşlara kime oy vermesi gerektiğini söyledi. Görür, “Yaşam hakkını her şeyin üzerinde tutan partiye oy ver.” dedi.

Naci Görür’den oy çağrısı

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ilde büyük yıkıma yol açan depremlere dikkat çekerek, yaklaşan seçimlere ilişkin sosyal medya hesabından çağrıda bulundu.

Vatandaşlara oy tercihleri konusunda dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Görür, deprem konusunda ciddi vaatleri olan partilere oy verilmesi tavsiyesinde bulundu.

Görür, “17 Ağustos Kocaeli depremlerinden sonra o günleri milletçe milat olarak ilan etmiştik. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak demiştik. Hani noldu miladımız?” ifadelerini kullandı.

“YAŞAM HAKKINI HER ŞEYİN ÜZERİNDE TUTAN PARTİYE OY VER”

Prof. Dr. Naci Görür, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, şu açıklamaları yaptı:

“Sevgili halkıma sesleniyorum: Tam da bu ortamda, yakınlarımız göçük altındayken, acımızı yürekten hissederken ülkene sahip çık. Bir kaç ay sonra seçim olacak, siyasetçiler vaadlerde buluncak, kendilerini beğendirmeye çalışacaklar, senden oy isteyecekler. Elbette bir partiye gönül vermiş olabilirsin, bir partiyi beğenebilirsin ama herşey siyaset değildir.

Senin, çoluk çocuğunun, torunlarının ve neslinin bu topraklarda ilelebet yaşamasını istiyorsan partizanlığı bırak ve sana deprem konusunda ciddi vaadlerde bulunan, plan ve programı olan ve yaşam hakkını her şeyin üzerinde tutan partiye oy ver. 17 Ağustos Kocaeli depremlerinden sonra o günleri milletçe milat olarak ilan etmiştik. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak demiştik. Hani noldu miladımız? Eğer bu seferde gereğini yapmazsak sorumluluk ve vebalden kurtulamayız. Eğer afetleri gelecekteki canlarımıza ihale etmek istemiyorsanız bu sefer gereğini yapın, sevgiyle.”

 

İLGİLİ HABERLER
kaynak: yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.