Karizma Haber-karizmahaber.com

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. İşte gündem

22 Ağustos 2022 - 8:43
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. İşte gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 14.00’te Beştepe’de kabine toplantısına başkanlık edecek. Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında iç ve dış gündem ile ekonomiye ilişkin gelişmeler ele alınacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. İşte gündem

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Saat 14.00’te başlaması beklenen kabineye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

Türkiye’de son dönemde meydana gelen fahiş fiyat artışları ve kendisini iyiden iyiye hissettiren enflasyon, vatandaşları zorlamaya başladı. Hükümet de vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen enflasyona karşı tedbir almak için kolları sıvadı. Hükümetin enflasyona karşı alacağı yeni tedbirler, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında görüşülüp karara bağlanacak.

RUSYA VE UKRAYNA MESELESİ ELE ALINACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak toplantıda, iç ve dış politikaya ilişkin önemli gelişmeler değerlendirilecek. Rusya ve Ukrayna liderleri ile yapılan görüşmelerin detayları ele alınacak. İstanbul’da imzalanan tahıl sevkiyatı anlaşması ile ilgili gelişmeler değerlendirilecek.

ENFLASYONA KARŞI ALINACAK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLECEK

Öne çıkacak başlıklardan biri de ekonomi olacak. Fahiş fiyat artışlarının önlenmesi ve enflasyonla mücadele konuları ele alınacak. Kabine toplantısında, hem yurt içinde hem de Irak ve Suriye’nin kuzeyinde yürütülen terörle mücadele operasyonları değerlendirilecek.

FAİZ İNDİRİMİNİN ETKİLERİ GÖRÜŞÜLECEK

Girişimciyi, esnafı ve tüketiciyi faize ezdirmeme politikası kapsamında adım adım düşürülen faizle ilgili gelinen son durum da kabine toplantısında değerlendirilecek. Bilindiği gibi Merkez Bankası’ndan geçtiğimiz hafta 100 baz puanlık bir indirim daha gelmişti.

DOĞU AKDENİZ’DEKİ GELİŞMELER DE KABİNE’NİN GÜNDEMİNDE

İsrail ile normalleşme süreci ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler de Kabine’nin gündeminde olacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşması yapacak.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.