Karizma Haber-karizmahaber.com

Cübbeli Ahmet Diyanet’e baş kaldırdı.

13 Temmuz 2022 - 8:54
Cübbeli Ahmet Diyanet’e baş kaldırdı.

Cübbeli Ahmet Diyanet’e baş kaldırdı. Diyanet’in her tarafının ele geçirildiğini söyledi. Tarikatlar bile bu işin farkına vardı

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kuveytli Vehhabi ‘şeyh’i Osman El Hamis’in Sakarya’daki bir camide vaaz vermesi üzerine Diyanet’i uyardı. Diyanet’in bu konuda kontrolü kaybettiğini belirten Ünlü, Vehhabi isimlere izin vermeye devam edilmesi halinde ‘iç savaş’ tehlikesiyle karşı karşıya kalınacağını öne sürdü.

Haber Giriş: 13 Temmuz 2022 Çarşamba – 00:28
Son Güncelleme: 13 Temmuz 2022 Çarşamba – 00:39
Takip Et

Cübbeli Ahmet’ten Diyanet’e: Kontrolü kaybetmiş durumdasınız, böyle giderse iç savaşı körüklemiş olacaksınız

Sakarya’da bir camide Kuveytli Osman El Hamis isimli “şeyh”in namaz kıldırıp vaaz vermesiyle ilgili bir tepki de İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü’den geldi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesapları üzerinden bir uyarı açıklaması yapan Ünlü, “Diyânet’i, vehhâbîleri konuşturmama husûsunda uyarıyorum. Aksi takdirde iç savaşa destek vermiş olacaklardır” dedi.

“Diyânet bu işin kontrolünü kaybetmiş durumdadır. Diyânet’i uyarıyoruz. hangi ırktan ve milletten olursa olsun eğer câmiilerde bu adamlara konuşma izni verirseniz selefîliğe vehhabîliğe hizmet edip iç savaşı körüklemiş olacaksınız” diyen Ünlü, “Diyânet en kısa zamanda kendine gelmeli, bünyesindeki sapık i’tikâdlı vehhâbî zihniyetli adamları da tespit edip ihrâc etmeli ve câmiileri de mutlakâ kontrol altına almalıdır” uyarısı yaptı.

Ünlü’nün konuyla ilgili tweetleri şu şekilde:

“Sayın Ümit Özdağ’ın geçtiğimiz günlerde Sakarya’daki Tozlu Câmii’nde konuşma yapan Vehhâbî Selefî Dâvetçi Osmân el-Hamîs hakkında yaptığı açıklamaya dâir bir te’yîd bir de tashîh yapıyorum ve Diyânet’i, Vehhâbîleri konuşturmama husûsunda uyarıyorum. Aksi takdirde iç savaşa destek vermiş olacaklardır.

Son günlerde farklı ülkelerden oldukları halde Iraklı veyâ Suriyeli denilerek câmilerimizde kendilerine konuşma yaptırılan Selefî Vehhâbîlerin çoğalması üzerine Irak ve Suriye ulemâsından birçoğu bana geldiler ve dediler ki:

“Suriye, Irak veyâ başka ülkeden hiçbir yabancı âlim, hatîb, hoca aslâ câmiilerde konuşturulmasın, sohbet yaptırılmasın. Çünkü Selefî konuşmacıların araya karışması çokça vukû buluyor ve (paylaştığımız resim ve videoda görüldüğü üzere meselâ Sultangazi’de) câmiiler doluyor, izdihamlar yaşanıyor ama konuşma yapan büyük bir Selefî, bütün Müslümanlara kâfir diyen bir adam”.

“DİYÂNET BU İŞİN KONTROLÜNÜ KAYBETMİŞ”

Diyânet bu işin kontrolünü kaybetmiş durumdadır. Diyânet’i uyarıyoruz. Hangi ırktan ve milletten olursa olsun eğer câmiilerde bu adamlara konuşma izni verirseniz Selefîliğe Vehhabîliğe hizmet edip iç savaşı körüklemiş olacaksınız.

Diyânet en kısa zamanda kendine gelmeli, bünyesindeki sapık i’tikâdlı Vehhâbî zihniyetli adamları da tespit edip ihrâc etmeli ve câmiileri de mutlakâ kontrol altına almalıdır.

Diyânet’e Vehhâbîler yerleşmiş ve bâzı müftüler de Vehhâbîleri câmiide konuşturuyorsa, Suriye Ulemâsı Birliği Başkanı Üsâme er-Rifâ’î Hazretleri ne yapabilir?

“AKİT’İN DAĞITTIĞI KİTAPLARI YAKIN”

Ayrıca Akit Gazetesi’nin dağıttığı Vehhâbîlerin en büyük kitabı Kitabu’t-Tevhîd’i okumamanız ve evinizde varsa yakmanız husûsunda uyarıyoruz!

Sonuç olarak; Osmân el-Hamîs ve Mahmûd el-Hasenât gibi adamların Türkiye’ye giriş çıkışları âcilen iptâl edilmelidir. Şahıslar hakkında isimleri çoğaltabiliriz.

“CUMHURBAŞKANIMIZI METHETMELERİ ALDATMASIN”

Bu adamların Sayın Cumhurbaşkanımızı methetmeleri ve devletimize sâhip çıkar gibi görünüp Türk bayraklı paylaşımlar yapmaları bizi aldatmamalıdır.

Çünkü biz onların Arapça konuştukları diğer videolarında Mâturîdîlere, bizim bütün Türk Halkı’nın Müslümanlarına kâfir dediklerini görüyor ve biliyoruz.

Bunlar şu anda kendilerine yer edinmeyi hedefliyorlar, daha sonra da câmiilerde bu kadar kalabalık toplayan bu kişilerin insanlarda büyük etkisi olduğu için onları sokağa dökmesi kaçınılmaz olacaktır.

Tabii böylesi tahrîklerden Arap kardeşlerimiz daha ziyâde etkilenip memlekette iç karışıklığa sebebiyet vereceklerdir. Bundan dolayı devlet büyüklerimizi uyarıyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.