Karizma Haber-karizmahaber.com

ÇOMÜ’den Kale Grubu yöneticilerine fahri doktora

ÇOMÜ’den Kale Grubu yöneticilerine fahri doktora
02 Mart 2015 - 17:35

ÇANAKKALE – Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Senatosu, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay’a, işletme alanında fahri doktora unvanı verdi.

Okyay çifti, akademik kıyafetlerini ve fahri doktora beratlarını törenle aldı. ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi Seyit Onbaşı Salonu’ndaki törene eski Çanakkale ve şimdiki Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Vali Vekili Hüseyin Kulözü, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, bürokratlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Konserle başlayan törende bir konuşma yapan Rektör Laçiner, doktora unvanının kimlere ve niçin verildiğini ve önemini anlattı. Kale Grubu’nun, Çanakkale ve ülke ekonomisine katkılarının tartışılmaz olduğunu belirten Laçiner, “Ümit ediyorum, bu tür törenleri daha çok yapma imkanımız olur. Daha çok Osman Okyay’lar ve daha çok Zeynep Bodur Okyay’lar çıkar aramızdan.” dedi.

Konuşmanın ardından fahri doktora takdim törenine geçildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar tarafından senato kararları okundu. Daha sonra Okyay çifti için ayrı ayrı seramoni yapıldı. İlk olarak özgeçmişi okunan Osman Okyay sahneye davet edildi. Ardından aynı şekilde özgeçmişi okunan eşi Zeynep Bodur Okyay’a fahri doktorası takdim edildi. Çitin akademik kıyafetlerini Prof. Dr. Laçiner, Vali Tuna ve Vali Vekili Kulözü birlikte giydirdi. Fahri doktora beratları, ÇOMÜ kimlikleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Törende bir konuşma yapan Osman Okyay, grup hakkında bilgi vererek yaptıkları çalışmaları anlattı. CEO Zeynep Bodur Okyay ise her zaman Çanakkale ruhuyla ülkeye hizmet etmeye çalıştıklarını belirterek, “İnsan kaynağı, en önemli kaynak. Bir ülkenin dengeli büyümesi, dünyada söz sahibi olması için yetişmiş insan gücü her şeyin önünde. Sermaye, makine, ekipman bunların hepsi bir şekilde bulunabilir ama yeterli kalifiye insan gücü olmadığı zaman zaten o ülkenin ayakta durma imkanı yoktur. Dolayısıyla üniversiteler hepimizin şükran duyduğu, bu ülkenin insan kaynağını yetiştiren çok önemli kurumlardır.” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.