Karizma Haber-karizmahaber.com

Cem Küçük’ün etekleri tutuştu: Seçimden sonra hesap soracaklar

13 Mayıs 2022 - 16:27
Cem Küçük’ün etekleri tutuştu: Seçimden sonra hesap soracaklar

İktidara yakın Cem Küçük, muhalefetin seçimleri kazanması durumunda “hesap soracağını” iddia etti. Küçük, muhalefete ağır ithamlarda bulunmayı da ihmal etmedi.

Arada bir doğruları yazan Cem Küçük’ün etekleri tutuştu: Seçimden sonra hesap soracaklar

Türkiye yazarı Cem Küçük, Canan Kaftancıoğlu kararının ardından CHP’den gelen tepkiyi değerlendirirken, muhalefetin seçimi kazanması durumunda “helalleşme” değil “hesap sorma” peşinde olacağını savundu.

Küçük, “Seçimlere 1 yıl var. Seçimler olup bitince hesap soracaklar. Yok diyorlar ama istedikleri bu. Dün Canan Kaftancıoğlu’nun cezası Yargıtay’da onandı. Muhalif isimler neler yazmış bir bakın. Hatta o isimler son bir haftada beğenmedikleri bir yazar Gezi’ye çağrıldı diye neler söyleyip yazdılar gördünüz. Bunların helalleşme çağrısına kanmayın. Tamamen aldatmaca!..” iddiasında bulundu.

Muhalefete karşı ağır ithamlarda bulunan ve iktidar ağzıyla yazısını sürdüren Cem Küçük, “Hükûmeti tek adam ya da otoriterlikle suçlayanların hepsi darağaçlarını kurmuş bile. Kutuplaştırmadan şikâyet edenler kutuplaştırmanın âlâsını yapıyorlar.” dedi.

Daha önce yaptığı açıklamalarda FETÖ’yü yere göğe sığdıramayan ve açık desteği sağır sultan tarafından bilinen Küçük, “Sözlerine Hukuk geldiğinde göreceksiniz diyorlar. Şu lafı en çok FETÖ’cüler kullanıyor: ‘Bir gün hukuk size de lazım olacak.’ Sürekli bir korkutma ve intikam isteği var.” diye yazdı.

Muhalefetin hesap soracağı korkusuyla yazısını sürdüren Cem Küçük, açılması muhtemel davaları itibarsızlaştırma çabasına da düşerek “Tabii kimi neyle suçlayacaklar belli değil” ifadesini kullandı ve iktidara uyarıda bulundu.

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.