Karizma Haber-karizmahaber.com

Çarşaflı teyze Selime Yümsel AKP’ye oy verdiğine pişman olduğunu açıkladı

11 Ağustos 2022 - 9:28
Çarşaflı teyze Selime Yümsel AKP’ye oy verdiğine pişman olduğunu açıkladı

İstanbul Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların, kentsel dönüşüm tepkisi sürüyor. Selime Yümsel “AKP’ye oy verdiğime utanıyorum.

İstanbul Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların, kentsel dönüşüm tepkisi sürüyor. Selime Yümsel “AKP’ye oy verdiğime utanıyorum. Bundan başkasına ben oy vermedim. Huzuru mahşerde iki elimle dalacağım onların yakasına” dedi.

Beykoz’da yaşayan çarşaflı teyze Selime Yümsel’in AKP pişmanlığı. Oy verdiğime utanıyorum

Beykoz Belediyesi’nin, Tokatköy Mahallesi’nde yapmak istediği kentsel dönüşüm nedeniyle vatandaş mağdur oldu. AKP’li belediye bir anlaşma sağlanmadan bölge sakinlerinin evlerini boşaltmalarını istedi. Bu sabah saatlerinden itibaren vatandaşın elektriğini kesmek için mahalleye gitti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı istifaya çağıran Tokatköy sakinleri, “Murat Aydın istifa”, “AKP istifa”, “Zalim başkan istemiyoruz”, “Tokatköy bizimdir, bizim kalacak” şeklinde sloganlar attı. Mahalleli daha sonra da caddede durup hep birlikte İstiklal Marşı okudu.

“UTANIYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Tokatköy sakini Selime Yümsel “Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum. 35 sene öncesi bizim tapu paramızı aldı yedi. O yetmedi, çıktı ‘İmar barışı’ dedi. Demek ki bunlar hırsız, kefesini doldurdu. Nerede bu imar barışı. Neden bunları bizim yakamıza sürüyor. Bu halkını, vatandaşını bu hale nasıl indiriyor? Bundan başkasına ben oy vermedim. Yırtacağım yakalarını. Huzuru mahşerde iki elimle dalacağım onların yakasına. Cumhurbaşkanı eğer vicdanı sızlıyorsa elini vicdanına koysun. Nerede bu Cumhurbaşkanı ya? Biz buna insan dedik, Müslüman dedik peşine gittik. Benim bir oyum başkasına gitmedi. Vicdansızlık yapmasın” dedi.

“HUZURU MAHŞERDE HAKKIMI ALACAĞIM”

Selime Yümsel “Ben komşumun evinden kalktım bunların yüzünden. Babamın evinden kaçmaya kalkıştım bunların yüzünden. ‘Sen bunların peşinden niye gidiyorsun’ dediler. Yazıklar olsun bunlara. Utanıyorum AKP’ye oy verdiğimden. Bu kadar mı vicdanınız var ya? Nereye gideceğim 10 bin TL kirayla. Benim yerime Arapları mı getirip koyacak, Afganları mı getirip koyacak? Kimi koyacak. Ben hakkımı savunuyorum hakkımı. Ben devletten hak istiyorum. Cumhurbaşkanı elini vicdanına koysun eğer adaletli iş yürütüyorsa. Gelsin ya gelsin ben onunla görüşmek istiyorum. Nasıl Müslümansınız? Hak mı var adalet mi var? Haktan adaletten bahsediyorsunuz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.