Karizma Haber-karizmahaber.com

BÜYÜKŞEHİRDEN ALTINORDU’YA YENİ PARKLAR

22 Kasım 2022 - 11:51
BÜYÜKŞEHİRDEN ALTINORDU’YA YENİ PARKLAR

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALTINORDU ŞEHİR MERKEZİNE ADETA BİR MİLLET BAHÇESİ GİBİ PARKLAR İNŞA EDİYOR 

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesi Kökenli Mahallesi’nde hayata geçirdiği modern park ile hem çocukların hem de mahalle sakinlerinin buluştuğu bir alan ortaya çıkardı. Çalışmaları tamamlanan ve mahalleye renk katan bu alan tüm mahalle sakinleri ve öğrenciler tarafından beğeni topladı. 

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede hayata geçirdiği park ve yeşil alan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, hem şehircilik hem de kent estetiği alanında yaptığı çalışmalarla takdir topluyor. Hayata geçirdiği projelerde ilçe merkezi dışında kalan mahallelerdeki çocukları ve vatandaşları da hiçbir zaman unutmayan Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda ilçelere çocukların ve ailelerin keyifli zaman geçirebileceği alanlar kazandırıyor.

 

KÖKENLİ’YE RENK KATTI 

 

Altınordu ilçesine bağlı Kökenli Mahallesi’nde çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, mahalleye geniş kapsamlı modern bir park inşa etti. Taşımalı sistem ile çevre mahallelerdeki öğrencilerinde geldiği Kökenli İlk ve Ortaokulu yakının da inşa edilen parkta oturma grupları, çocuk oyun grubu, 10 adet kamelya, çeşme, aydınlatma elamanları, çöp kovaları ve yürüyüş yolu çalışması yapıldı. 

 

Peyzaj ve kent mobilyaları ile modern bir görünüm kazanan park, Kökenli sakinlerinin ve birçok komşu mahalleden gelen çocukların da buluşma alanı oldu. 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.