Karizma Haber-karizmahaber.com

Bülent Arınç’ı Erdoğan’ın davet ettiği törende AKP’liler yuhaladı

21 Ağustos 2022 - 11:34
Bülent Arınç’ı Erdoğan’ın davet ettiği törende AKP’liler yuhaladı

Erdoğan’ın daveti üzerine Manisa’da düzenlenen toplu açılış törenine katılan Bülent Arınç kürsüye çıkarken ve konuşması bittikten sonra kürsüden inerken AKP’liler tarafından yuhalandı.

Bülent Arınç Manisa’da törende AKP’liler tarafından yuhalandı. Erdoğan davet etmişti

AKP’nin simgesel siyasi figürlerinden biri olan ve bir süredir iktidar partisine yönelik eleştirileri ile dikkat çeken Bülent Arınç yine dikkat çeken bir harekette bulundu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Manisa’daki mitingi öncesi konuşan Bülent Arınç, Erdoğan’a ve AKP’ye oy istedi.

Son dönemde AKP’ye yönelik çıkışlarıyla bilinen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Manisa’daki toplu açılış törenine katılan TBMM eski başkanı Bülent Arınç, AKP’lilerin yuhalanması ile karşılandı.

TBMM eski başkanı Bülent Arınç, hem kürsüye çıkarken, hem de kürsüden inerken uzun süre AKP’den milletvekilliği yaptığı Manisalılar tarafından dikkat çeken bir tepkiyle karşılandı. Bazı vatandaşlar Arınç’ı yuhaladı.

“ AK PARTİ’NİN GÖNÜLLÜ BİR TEMSİLCİSİYİM”

TBMM eski başkanı Bülent Arınç konuşmasında şu açıklamalara yer verdi:

*Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız önemli konuşmalar yapacak. Biz de onun daveti üzerine geldik. Belki çok genç arkadaşlarımız tanımayabilir. Birkaç kelimeyle Bülent Arınç’ın Manisa için ne ifade ettiği anlatmak isterim. 5 dönem milletvekilliği yaptım, 4 dönem milletvekili yaptı, başbakan yardımcısı yaptı, Meclis başkanı yaptı, 5 senedir de aktif siyasi hayattan ayrıldım, AK Parti’nin gönüllü bir temsilcisi olarak huzurlarınızdayım.

Cumhurbaşkanımızın buraya geldiğinde benim size söylemek istediğim şey, bugüne kadar AK Parti’ye nasıl sahip çıktıysanız, bütün bu hizmetlerin içerisinde nasıl emeğiniz geçtiyse; bundan sonra da aynı vefayla, aynı sadakatle Sayın Cumhurbaşkanımızın ve onun partisinin liderliğinde bu yapılan hizmetlerin hepsine topluca sahip çıkmamız gerekiyor.

Manisa vefalıdır. Bana gösterdiği vefanın 10 mislini Sayın Cumhurbaşkanımıza da onun partisine de gösterecektir. Bugün vereceği mesajları önümüzdeki seçimlerde hep beraber oylarımızı tasdik ederek, göndererek hepimiz göstereceğiz. Manisa çok büyük hizmetler aldı. İnşallah bu hizmetlerin devamı, bu iktidarın devamı, sizlerin beraberliği ile mümkün olacak. Ben, Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti ile kendi güzel şehrimize geldim.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN SLOGANLARI ATILDI, YUHALANDI

TBMM eski başkanı Bülent Arınç’ın konuşması sırasında kimi zaman meydandan ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları yükseldiği görüldü.

Konuşmasını ‘Sizleri selamlıyorum’ sözleriyle bitiren TBMM eski başkanı Bülent Arınç kürsüden inerken yine açılış töreni için meydanda olan birçok Manisalı tarafından yuhlandığı gözlendi.

“KRAL ÇIPLAK” ÇIKIŞIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

TBMM eski başkanı Bülent Arınç, Cumhur İttifakı içinden tepki aldığı sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etmişti. Arınç, sık sık AKP’yi eleştirdiği açıklamalarıyla gündeme geliyordu.

Son olarak Arınç, “Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler, havanın güzelliğinden suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir” gibi sözlerle gündeme damga vurmuştu.

Arınç’ın bu ifadeleri Erdoğan’a karşı söylenmiş sözler olarak algılanmış ve kamuoyunda da o dönem çok büyük yankı uyandırmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.