Karizma Haber-karizmahaber.com

Buğra Kavuncu; Sahada en çok duydukları ismi açıkladı!

21 Ağustos 2022 - 8:51
Buğra Kavuncu; Sahada en çok duydukları ismi açıkladı!

Sahada en çok duydukları ismi açıkladı! İYİ Partili Buğra Kavuncu ‘aday’ sorusuna yanıt verdi

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, partisinin lideri Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmasını istediklerini belirtti. Kavuncu, sahada vatandaşlardan en çok duydukları ismin ise Mansur Yavaş olduğunu söyledi.

İYİ Partili Buğra Kavuncu ‘aday’ sorusuna yanıt verdi. Sahada en çok duydukları ismi açıkladı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Saltuk Buğra Kavuncu, Habertürk canlı yayınında soruları yanıtladı ve gündemdeki konuları değerlendirdi.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde İYİ Partililere yönelik saldırıyla ilgili soruya yanıt veren Kavuncu, “Saldırganlardan 3’ü yakalandı. İfadelerini vermişler ve daha sonra bırakılmışlar. Bu 3 kişi de MHP Esenyurt İlçe Teşkilatı yöneticileri veya mensupları. Bunu geçtiğimiz senelerde de yaşadı. Ben bundan bir sene önce buna benzer bir saldırıya uğradım. Bunlar seçim yaklaştıkça ortamın gerileceğinin işaretleri. Biz teşkilatlarımıza asla bu provokasyonlara dahil olmamaları telkininde bulunduk” şeklinde konuştu.

“ÜYE SAYIMIZ 17 BİNDEN 103 BİNE ÇIKTI”

Kavuncu, anketlerin yanı sıra sahada yürüttükleri çalışmalarda partilerinin oy oranını yüzde kaç gördükleri ve nasıl grafik izlediklerini yönündeki soruya, “Anket de yaptırıyoruz. Genel merkezimizin yaptırdığı anket var. Bu anket bir firmaya verilen anket değil, 6-7 tane, havuza atılan bunların ortalamasını alarak analiz yapıyoruz. İki şekilde değerlendiriyorum bizim oy oranımızı. Bunlardan bir tanesi anketler, bir diğeri yaptığımız üye çalışmaları. Ben il başkanı olduğumda üye sayım 17 bindi, bugün 103 bin” yanıtını verdi.

‘YAPTIRDIĞIMIZ SON ANKETTE İSTANBUL’DA OY ORANIMIZ 17’YDİ’

“Bir ortalama var mı?” sorusu yöneltilen Kavuncu, “En son Mart-Nisan ayında, Bekir Ağırdır’la özel bir anket yaptık İstanbul’da, yüzde 17 çıktı. İstanbul’da son genel seçimde oyumuz yüzde 7’ydi” dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞI

“Kemal Bey’in (Kılıçdaroğlu) adaylığına nasıl bakarsınız?” sorusunu da cevaplayan Kavuncu, şu ifadeleri kullandı:

“Hiçbir zaman aday olacağım demedi. Bu algıya müsaade ediyor bu da çok normal. Bu iddiayı muhafaza ediyor. Bizim sahada en çok duyduğumuz isim Mansur Başkan. Mansur Yavaş ile ilgili bir ağırlık var.”

“AKŞENER’İN NEDEN ADAYLIKTAN VAZGEÇTİĞİ SORULUYOR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Cumhurbaşkanı adayı değil başbakan adayıyım” açıklamasının kendilerine çok sorulduğunu aktaran Kavuncu, şunları söyledi:

“Anlat İstanbul çalışmamızda, en çok karşılaştığımız sorulardan biri, neden Genel Başkanımızın cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçtiği. Ama bu bir hayıflanma, ‘olmaz mı’, ‘geri dönmez mi’. Bunlar sahada duyduklarımız. (Peki kararından döner mi sorusu üzerine) Dönsün. Biz, o makam için sahip olduğu siyasi tecrübe ve biyografik istihbarat gücüyle, tecrübesiyle, yaklaşımı bütün bu özellikleri itibariyle, ben ve teşkilatlarımız Meral Akşener’in en doğru kişi olduğuna inanıyoruz. Bunu kendisine söylüyoruz, o da, ‘Ben söyleyeceğimi söyledim’ diyor.”

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.