Karizma Haber-karizmahaber.com

Bu tehdidi yapan serbest bırakılır mı? İlla Esin hocanın öldürülmesi mi lazım

03 Ağustos 2022 - 11:49
Bu tehdidi yapan serbest bırakılır mı? İlla Esin hocanın öldürülmesi mi lazım

Şenol’un ofisinin önüne gittiği belirlenen M.Y’nin serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Gazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, muayenehanesinin girişine dana dili bırakılarak tehdit edildiğini duyurmuştu.  Şenol’un ofisinin önüne gittiği belirlenen M.Y’nin serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Profesör Esin Davutoğlu’nu ölümle tehdit eden kişi serbest bırakıldı. Ceza alması için Esin hocanın öldürülmesi mi lazım

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ofisinin bulunduğu binaya ‘dana dili’ bırakıldığını ve hakkında cinayet girişimi planlandığını söylemişti.

“Avcı” isimli bir sosyal medya hesabı kullanan ve silahlı pozlar veren şüphelinin, yapılan teknik takip sonucu Prof. Dr. Esin Şenol’un ofisinin olduğu binaya kadar geldiği ve o anları “Av oyunu” şeklinde Twitter’dan paylaştığı belirlendi.

Prof. Dr. Esin Şenol’un o saatlerde orada bulunmaması sayesinde cinayet planını gerçekleştiremediği iddia edilen M.Y’nin serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Üstelik M.Y’nin sosyal medyada şüpheli mesajları bulunmuş ve Şenol’un ofisinin önüne gittiği de belirlenmişti.

Şüpheli M.Y. Twitter paylaşımında, “Hakkımda çıkan ‘gözaltına alındı, her yerde aranıyor’ haberleri asılsızdır. Bugün Eskişehir adliyesine davet edilmem üzerine icabet ederek gittim gereğini yaptık ve kaldığımız yerden daha güçlü bir şekilde durmak yok yola devam” diye yazdı.

“CAZASIZLIK SUÇA TEŞVİKTİR”

Esin Davutoğlu Şenol, yaşananlara “Cezasızlık suça teşviktir. Olacaklar serbest bırakanların sorumluluğundadır…İnsanların hayatına mal oluyorsunuz Fikrini sevmediğiniz insanlara şiddete azmettirip, cinayet kurgularını alkışlıyorsunuz. Canileri alkışlıyorsunuz” ifadeleri ile tepki gösterdi.

Şüpheli M.Y.’nin 28 ve 29 Temmuz 2022 tarihlerinde yaptığı paylaşımlarında, “Geldim dairenin kapısı açık bekliyorum, buralarda ya da evin orada olacağım…Oyunda ilk iki kişi Ankara’da ölmüş olacak. Oyunun ikinci bölümü İstanbul’da olacak. Adım adım, saat saat, bu oyun çok eğlenceli olacak…” gibi ifadeler kullandığı, kendisini “Avcı” olarak tanıtıp, “Av oyunu”, “Şehirde av”, “Kanlı şölen” gibi etiketlere yer verdiği görülmüştü.

Bir paylaşımında Esin Davutoğlu Şenol’a da benzeyen resmin aralarında bulunduğu 3 resim paylaştığı görülen şüphelinin, bu paylaşımıyla cinayeti planlandığı kişileri ilan ettiği öne sürülmüştü.

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Twitter hesabından “Hakkımda planlanan ve adım adım sosyal medya üzerinden paylaşılan cinayet girişimine ilişkin duyurudur” başlığıyla açıklama yapmıştı. Şenol, “29 Temmuz tarihinde akşamüzeri ofisimin bulunduğu binaya girdiğimde, yanda bulunan otopark görevlisi tarafından ‘Hocam, Avcı adlı bir hastanız size selam söyledi, beyaz bir araba’ notunu iletti. Ardından ofisimdeki sekreterim ve bina görevlisi, benim bulunduğum katın merdivenlerine bırakılmış 2 adet dana dili bulduklarını, fotoğraflayıp sonra attıklarını bildirdi. Binanın altında bulunan kafe görevlileri de bir hastamın bana 2 adet limonata yollattığını, kendi bırakmak istememe nedeni olarak ‘Esin Hoca böyle şeyleri sevmez’ dediğini iletti. İlgili şahsın sosyal medya aracılığıyla da paylaştığı cinayete hazırlık vurguları ve çeşitli tetikçiler eliyle planlandığı izlenimini güçlendiren girişimin, o gün oraya geç bir saatte uğramam nedeniyle bertaraf edilmiş olduğumu anlıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

‘KORUMA TALEBİNDE BULUNDUM’

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, olayla ilgili polise şikayette bulunduğunu ve koruma talep ettiğini belirterek, “Kişi hakkında emniyet birimleri gerekli işlemleri başlatarak harekete geçmiştir. İlişkili bulunduğu tüm grupların araştırılmasını konunun organize olabileceğini bildirdik. Ben koruma talebinde bulundum. Bunun yakın bir fiziksel tehdit olduğunu algıladım. Uzun süredir aşı karşıtı; plandemikçi hesaplardan tehdit alıyor ve suç duyurularında bulunuyorum. Ancak bizim yaptığımız suç duyuruları ‘ifade özgürlüğü’ ya da ‘adres bulunamadı’ şeklinde karşılık buluyor. Karakola suç duyurusunda bulunmaya gittim. Bina ve otoparktaki kameralar izlenerek ilgili kişinin sosyal medyada Op. Dr. M.Y. olarak ve sahte doktor olarak bilinen kişi olduğu saptandı. Yargı gerekenden azını yapmayacaktır” demişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.