Karizma Haber-karizmahaber.com

Bomba kulisi Hürriyet Gazetesi açıkladı

23 Nisan 2022 - 21:26
Bomba kulisi Hürriyet Gazetesi açıkladı

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi, dikkat çeken bir konuyu ele aldı.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi, dikkat çeken bir konuyu ele aldı. Hürriyet Gazetesi’ndeki yazıda, emeklilerin bayram ikramiyelerine zam yapılmamasından sonra AKP vekillerinin telefonlarının susmadığı ve milletvekillerinin seçmenlerinin kırgın ve kızgın telefonlarıyla muhatap olmak zorunda kaldıkları belirtildi

Bomba kulisi Hürriyet Gazetesi açıkladı: AKP’li milletvekillerinin telefonları susmuyorfacebook sharing button

İktidara yakın oluşuyla bilinen Hürriyet Gazetesi yazarı Nuray Babacan, emekli bayram ikramiyesine zam yapılmaması kararından sonra AKP’li milletvekillerinin telefonlarının susmadığını belirtti. Babacan, “Şimdi milletvekilleri, seçmenlerinin kırgın ve kızgın telefonlarıyla muhatap olmak zorunda” ifadelerini kullandı.

”ÇOK KÖTÜ YÖNETİLDİĞİNİ GÖSTERMİYOR MU?”

Babacan’ın yazısının ‘Vekilleri terleten telefonlar’ bölümü şöyle:

“Emekli ikramiyesinin artırılmayacağının açıklanmasının hemen ardından, iktidar partisi kulisindeki milletvekillerinin telefonları çalmaya başladı. Emekli seçmenin serzeniş ve tepkisini yumuşatmaya çalışan vekillerin ter döktüğünü biliyoruz. Konu, bundan iki hafta önce AKP Genel Merkezi’nde art arda yapılan toplantılarda gündem oldu.

Bayramlarda verilen emekli ikramiyesinin artırılması, hatta bu rakamın 1100 TL’den 2000 TL’ye çıkarılması gerektiğini söyleyenler oldu. Bunun çok fazla olacağını dile getirip, ‘enflasyon oranında artış verelim, bunu da Meclis’te görüşülen yasalardan birinin içine koyalım’ noktasına kadar gelindi. Ne olduysa bundan sonra oldu. Kamuoyunun ve vekillerin dalga dalga konuştuğu bu konu, önce Maliye Bakanlığı’na sonra da Çalışma Bakanlığı’na takıldı.

Artıştan vazgeçilmesinde Maliye Bakanlığı’nın ‘kaynak yaratamayız’ gerekçesinin etkili olduğu belirtildi. Yapılan toplantılarda, emeklilere verilen 1100 liralık ikramiyenin iki bayram için maliyetinin 25 milyar lira olduğu, 100 liralık artışın 4-5 milyar lira ek maliyet yaratacağı bilgisinin paylaşıldığı öğrenildi. Şimdi milletvekilleri, seçmenlerinin kırgın ve kızgın telefonlarıyla muhatap olmak zorunda. İki gündür telefonlar susmuyor. Bütün bunlar, konunun çok kötü yönetildiğini göstermiyor mu?”

NE OLMUŞTU?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilerin bayram ikramiyesine ilişkin “Bayram ikramiyelerine yönelik artış gündemimizde yok. 28-29 Nisan’da ödemeler yapılacak” demişti.

Dün bakanlıktan yapılan açıklamada ise yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 27-29 Nisan tarihlerinde hesaplara yatırılacağını bildirilmişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.