Karizma Haber-karizmahaber.com

BİM’deki kıymanın içinden çıkana inanamayacaksınız

15 Temmuz 2022 - 15:33
BİM’deki kıymanın içinden çıkana inanamayacaksınız

BİM zincir marketlerinde satılan Emin Et markalı paketli kıyma ürününün suya atıldığında tüm rengini kaybettiği ve paketlerin içerisine gerçek et değil yapay et koyulduğu iddia edildi.

BİM markette satılan kıymanın içinden yapay et çıktı

BİM marketlerde satılan Emin Et markasına ait etlerin paketlerinde bulunan bilgilere göre dana kıyma, BİM A.Ş. adına Namet Gıda Sanayi Tic. A.Ş. tarafından üretiliyor.

PatronlarDünyası’ndan aktarılan bilgilere göre; Yapay et tartışmalarına bir yenisi de BİM’den geldi. BİM marketten aldığı et kıymayı suda yıkayan vatandaş etin renginin açıldığını görünce aynı testi bir kez de kameralar karşısına gerçekleştirdi.

BİM’de satılan marka olduğu bilinen kıymayı kameralar karşısına açan vatandaş kıymayı suda yıkamaya başladı. Kıymanın yıkandıkça renginin açıldığı görüldü. İlk hali ve sudan geçirilmiş hali izleyenleri de şaşırttı.

Görüntüleri izleyen ve videoyu paylaşan sosyal medya kullanıcısı “Yapay et, ihanet” notuyla videoyu paylaştı.

NAMET’TEN AÇIKLAMA

Daha önce de çıkan iddialar üzerine Namet’ten açıklama yapılmıştı.

Namet merkez fabrikasında çalışan bir gıda mühendisi, söz konusu dana kıymada herhangi bir renklendirici kullanımının olmadığı, zaten olsa bile bunun analizle çok kolay bir biçimde ortaya çıkabileceğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.