Karizma Haber-karizmahaber.com

Benzine dev zam. Akaryakıt fiyatlarında zam kasırgası

20 Ağustos 2022 - 17:37
Benzine dev zam. Akaryakıt fiyatlarında zam kasırgası

Motorin fiyatında iki gün üst üste yapılan zamların ardından benzin fiyatına da zam yolu göründü. Benzin pazartesi gece yarısından sonra 81 kuruş zamlanacak.

Motorin fiyatında iki gün üst üste yapılan zamların ardından benzin fiyatına da zam yolu göründü. Sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere göre benzin pazartesi gece yarısından sonra 81 kuruş zamlanacak.

Akaryakıt fiyatları dolarla birlikte uçuşa geçti. Benzine dev zam. Akaryakıt fiyatlarında zam kasırgası. Deponuzu şimdiden doldurun

Milli Gazete’nin haberine göre, motorin fiyatına, geçtiğimiz hafta yapılan 1 TL 26 ve 79 kuruşluk zamların Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), devreye girerek iptal edilmesinin ardından 0,76 ve 1,07 TL’lik zamlar gelmişti.

Brent petrolde yaşanan düşüşe rağmen motorin fiyatlarına yapılan zamların ardından benzin ve motorin fiyatındaki fark 5 TL’yi aşmıştı.

Motorin fiyatının ardından benzine de zam yolu göründü. Sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere göre Salı günü benzinin litresine 81 kuruş zam bekleniyor. Zammın ardından benzinin litresi 21 TL’yi aşacak.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.