Karizma Haber-karizmahaber.com

BEDENSEL ENGELLİ ÖZEL SPORCULAR’DAN GENÇ’E ZİYARET

23 Ocak 2023 - 13:18
BEDENSEL ENGELLİ ÖZEL SPORCULAR’DAN GENÇ’E ZİYARET

5-6 Aralık 2022 tarihlerinde Konya’da düzenlenen Para Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışlarında derece elde eden sporcular Selin Ortatepe, Beyza Nur Sezgin, Eda Kaya antrenörleri Olcay Tercan ve Onur Özkan ve aileleri, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i ziyaret etti.

Konya’da düzenlenen Para Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışlarında Selin Ortatepe S5 kategorisinde 100 m Serbestte açım yarışta Türkiye şampiyonu ve 200 metre Serbestte Türkiye ikincisi oldu. Beyza Nur Sezgin S4 kategorisinde 50 metre Serbestte Türkiye üçüncüsü ve 200 metre Serbestte Türkiye üçüncüsü derecelerini elde etti. Eda Kaya S7 kategorisinde 400 metre serbestte Türkiye şampiyonu olurken 100 kurbağalamada Türkiye ikincisi, 100 metre Serbestte Türkiye ve 50 metre serbestte Türkiye üçüncüsü olmuştur.

         Kazanılan başarıları Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü ile paylaşan sporcular elde ettikleri dereceler için oldukça mutlu ve gururlu olduklarını ilettiler.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç dereceye giren Milli Yüzücüleri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. Genç, özel sporcular ile yakından ilgilendiklerini belirtirken, Özel Sporcular sadece Anne ve Babalara Allah tarafından gönderilen emanetler değil toplumumuzun her ferdine gönderilen emanetlerdir. Şampiyonada derece elde eden sporcularımıza bundan sonraki şampiyonalarda başarılar dilerim “dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.