Karizma Haber-karizmahaber.com

BAŞKAN DEMİRTAŞ MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

07 Ekim 2022 - 9:21
BAŞKAN DEMİRTAŞ MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili’nin İslam aleminin birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını diledi.

Mevlid Kandili’nin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış, sevgi, kardeşlik ve hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Demirtaş,” Mevlid Gecesi Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) yaşamını, mirasını, Kur’an-ı Kerim’i hakkıyla tefekkür edebilmek için güzel bir fırsat. Mevlid Kandili; insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren son Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşrif ettiği gecedir. Manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği bu kutsal gecede, yapılacak tüm duaların kabul olmasını diliyorum. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın, milletimizin ve Türk İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, Rabbi’mden birliğimizi ve dirliğimizi korumasını niyaz ediyorum.” dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.