Karizma Haber-karizmahaber.com

Balık çiftliğinin sahibinin AKP’li olduğu ortaya çıktı.

28 Temmuz 2022 - 17:16
Balık çiftliğinin sahibinin AKP’li olduğu ortaya çıktı.

Balık çiftliğinin sahibinin AKP’li olduğu ortaya çıktı. Fatsa’da bir köyün suyu bu çiftlik için kesilmişti

Ordu’nun Fatsa ilçesinde 80 evin kullandığı suyun, AKP’li ismin alabalık tesisi için kesildiği ortaya çıktı.

Ordu Fatsa’daki balık çiftliğinin sahibinin AKP’li olduğu ortaya çıktı. Bir köyün suyu bu çiftlik için kesilmiştifacebook sharing button

Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı 80 haneli Sefaköy Köyü’nün tek su kaynağının bir alabalık tesisine verilmesi köylüler tarafından protesto edilmeye devam ediyor.

Taka Gazetesi’ne göre, 80 evin kullandığı tek su kaynağı, iddiaya göre AKP’li ismin alabalık tesisi için kesildi. Köy muhtarı ve köylüler durum karşısında dirense de jandarma köylüye müdahalede bulunarak suyu kesti.

Jandarmaya direnen muhtar, “Evinizdeki suyu kesseler, nasıl bir davranış beklersiniz? Önce muhtar olarak beni yıkacaksınız, sonra suyu keseceksiniz” diyerek isyan etti. Jandarma köylüye biber gazlı müdahalede bulunurken, bir vatandaş ile yaşadığı diyalog da dikkat çekti.

”KANUNU AŞAĞIDA GÖSTERİRİZ”

Müdahale anlarına ilişkin görüntü almak isteyen vatandaşa, ”Zor kullanacağım video çekme” diyerek tepki gösteren jandarma erinin sözleri büyük tepki gördü. Jandarma erinin, ”Basın özgürlüğü var mı? Kanun nedir?” diye soran vatandaşa, ”Şu anda yok. Kanunu aşağıda gösteririz size” sözleriyle yanıt verdiği görüldü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.