Karizma Haber-karizmahaber.com

Arınç’tan Bahçeli’yi çok kızdıracak açıklama

26 Mayıs 2022 - 19:35
Arınç’tan Bahçeli’yi çok kızdıracak açıklama

AKP kurucularından Bülent Arınç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin NATO ile ilgili sözleri için”Bunları çok ciddi şeyler olarak görmüyorum” şeklinde yorumladı.

 ve Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinde bulunan, AKP kurucularından Bülent Arınç, Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin “NATOEski TBMM Başkanı’dan ayrılmak bile gündeme alınmalıdır” açıklamasını yorumlarken, “Bunları çok ciddi şeyler olarak görmüyorum” şeklinde yorumladı.

Arınç’tan Bahçeli’yi çok kızdıracak açıklama

TV5’de yayınlanan “4. Güç” programına görüntülü bağlantı ile katılan Bülent Arınç, Mustafa Deniz ve Hasan Basri Akdemir’in sorularını yanıtladı.

Arınç, Bahçeli’nin NATO’dan çıkma ihtimalinin değerlendirilebileceği önerisine ilişkin soruya şöyle yanıt verdi:

Bu değerlendirilecek bir şey değil. Beni mazur görün. Böyle yüksek siyasette benim aklım ermez” diyen Arınç, “Yani şuradan çıkalım da Şangay Beşlisi’ne girelim diyenler de vardır. Bunlar çok ciddi şeyler olarak görmüyorum. Telaffuz edilmesi bile zor.  Türkiye’de hukuk kırık dökük de olsa vardır. Adalet, yıpranmış da olsa vardı. Taşradaki hakimlerin verdiği kararları en sonunda Ankara’da Yargıtay’da inceleyecek, hakimlerimiz de var. Başta yapılan yanlışları sonunda düzeltebilecek. Ama tabii geçen zaman itibarıyla telafi çok zor olan hukuk katliamlarını yaşadığımız Türkiye’de onlara güvenebilirsiniz. Yani NATO’dan çıkalım. Anayasa Mahkemesini kapatalım. Bu siyaset tarzına ben çok alışık değilim. O yüzden Sayın Bahçeli’nin sözlerini tartışmak isteyen arkadaşlarımız rahat tartışabilir.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.