Karizma Haber-karizmahaber.com

ALTINORDU’DA ÇOCUK OLMAK BİR BAŞKA GÜZEL

22 Ocak 2023 - 16:12
ALTINORDU’DA ÇOCUK OLMAK BİR BAŞKA GÜZEL

Başkan Aşkın Tören’in Altınordu’nun kültür ve sanat hayatına kazandırarak geleneksel hale getirdiği Sinema Günlerinde heyecan devam ediyor.

Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Altınordu Belediyesi Trafik Eğitim Parkında çocuklara özel düzenlenen yarıyıl hediyesi sömestr sinema etkinliğinin 2. Gününde “Mutlu Oyuncak Dükkânı” adlı animasyon filmi çocuklar ile buluşturuldu.

“MUTLU OYUNCAK DÜKKÂNI” İLE YAŞADIKLARI MUTLULUK GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Yardımlaşma ve birlikte hareket edebilme duygularının pekiştirildiği filmde Mutlu Oyuncak Dükkânında sakin ilerleyen bir sonbahar günü; fırtınaya yakalanıp sahibinden ayrı düşen oyuncakları sahibine kavuşturmak için bir araya gelen kahramanların macerasının konu edildiği TRT yapımı film ile sinema salonunu hınca hınç dolduran çocuklar macera dolu keyifli bir yolculuğa çıktılar.

Altınordu Belediyesince ikram edilen Organik Elma Suyu ve patlamış mısır eşliğinde çocuklar sinema keyfi yaşarken onları bekleyen aileler de sıcak bir ortamda ikram edilen çay ve kahveler eşliğinde ettikleri sohbetler ile keyifli bir gün geçirdiler.

ÇOCUKLARDAN VE AİLELERDEN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Düzenlenen etkinliği çok beğendiklerini belirten çocuklar “etkinliği çok beğendik, çok mutlu olduk. Başkan amcamıza çok teşekkür ederiz” sözleriyle Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

Aileler ise, “Hem çocuklarımız çok mutlu oldu hem de biz. Böyle güzel bir etkinlik ile bizleri buluşturan Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e çok teşekkür ederiz” ifadeleriyle memnuniyetlerini belirttiler.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN ” ÇOCUK DOSTU ŞEHİR ÇOCUK DOSTU BELEDİYEYİZ”

Çocuk dostu bir şehir ve çocuk dostu bir belediye olduklarını söyleyen Başkan Aşkın Tören, “çocuklarımızın duygu dünyaları ve ruhsal gelişimlerinde kültürel ve sanatsal etkinlikler önemli bir yer tutmaktadır. Çocuk dostu şehir ve çocuk dostu belediye olarak çocuklarımızı yarınlara her yönüyle hazır hale getirmek amacıyla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü şehrimizin de milletimizin de ülkemizin de yarınları çocuklarımızdır” şeklinde konuştu.

Hafta içi; her gün 18.30’da tek seans olarak devam edecek olan çocuklara özel sinema etkinliği hafta sonu ise yeni sürprizler eşliğinde iki seans olarak devam edecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.