Karizma Haber-karizmahaber.com

Akşener’den Nebati’ye sert tepki: Hayırdır Sayın Bakan sadaka mı dağıtıyorsunuz….

23 Aralık 2022 - 8:18
Akşener’den Nebati’ye sert tepki: Hayırdır Sayın Bakan sadaka mı dağıtıyorsunuz….

İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir.” diyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye sert tepki gösterdi.

Akşener’den Nebati’ye sert tepki: Hayırdır Sayın Bakan sadaka mı dağıtıyorsunuz….

facebook sharing button

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından dün gerçekleştirdiği grup toplantısından bir video paylaştı.

Akşener, videoda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, “Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir.” sözlerini hatırlattı.

Paylaşımına, “Nebati Bakan birbirinden ciddiyetsiz açıklamalarına geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha ekledi. “Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir.” dedi. Hayırdır sayın Bakan, sadaka mı dağıtıyorsunuz? Lütufta mı bulunuyorsunuz? Kendinize gelin” notunu da düşen Akşener, videoda şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye, artık patolojik semptomlar gösteren, tehlikeli bir zihniyet tarafından yönetiliyor. Maalesef, empati, vicdan, sorumluluk bilinci gibi, insani kavramlarla bağını tamamen koparmış sosyopat bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız. Bu bir gerçek. Nitekim bu gerçeği, iktidar mensuplarının her hareketinde, her cümlesinde, her kelimesinde, endişe verici bir sıklıkla görüyoruz. Beceriksizleriyle fakirleştirdikleri; asgari ücretlimizin, memurumuzun, emeklimizin maaşlarına, yapmak zorunda olukları, düzenlemede bile bu gerçeğe şahit oluyoruz.

“HAYIRDIR SAYIN BAKAN, SADAKA MI DAĞITIYORSUNUZ? LÜTUFTA MI BULUNUYORSUNUZ?”

Biliyorsunuz, son olarak, Türkiye’nin en yakıcı meselelerinden biri olan EYT’li kardeşlerimizin durumuna ilişkin sorulan bir soruya, “EYT mi?” diye cevap veren, Nebati Bakan, birbirinden ciddiyetsiz açıklamalarına geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha ekledi. Çıktı, hiç utanmadan, zerre sıkılmadan bu milletin gözünün içine baka baka; ‘Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de, ne verilse haklarıdır. Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek, bereket getirir’ dedi. Yanlış duymadınız. Aynen böyle dedi. Bu ne cürettir! Bu ne utanmazlıktır! Bu ne saygısızlıktır! Hayırdır Sayın Bakan, sadaka mı dağıtıyorsunuz? Lütufta mı bulunuyorsunuz? Kendinize gelin!

“HADDİNİZİ BİLİN!”

Siz babanızın değil, milletin hazinesinin başında duruyorsunuz! Aile şirketinizde, sosyal sorumluluk projesi yürütmüyorsunuz; devlet yönetiyorsunuz, devlet! Yandaşlarınıza peşkeş çektiğiniz, Bay Kriz’e feda ettiğiniz ve batmaya mahkûm ettiğiniz o hazinede; kaç yetimin hakkı var, biliyor musunuz? Paramızı pul ettiniz, yetmedi! Gücümüzü hiç ettiniz, yetmedi! İtibarımızı ağızlara sakız ettiniz, yine yetmedi. Şimdi de milletimizle dalga mı geçmeye başladınız? Eğer fındık kadar aklınız, incir çekirdeği kadar vicdanınız varsa (ki ben hiç sanmıyorum), söylediklerime iyi kulak verin. Bu ülke sahipsiz değildir. Bu ülkenin sahibi, aziz ve cefakâr Türk milletidir. O yüzden haddinizi bilin!

“MİLLETİMİZİN ÜTÜLDÜĞÜ KUMAR MASALARINDA, BEREKET BULUNMAZ!”

Cıvık cıvık açıklamalar yapıp, bu milletin haysiyetiyle oynamayın, vatandaşın sabrını da, giderayak, daha fazla zorlamayın! Amaaaa, madem hazineye bereket gelsin istiyorsunuz; O zaman size bu kürsüden hatırlatmak istiyorum: Yalanın olduğu yerde, bereket olmaz! Hırsızlığın olduğu yerde, bereket olmaz! Sizin ayağınızı bastığınız hiçbir yerde bereket olmaz! Ot bitmez, ot bitmez! Çünkü milletimizin ütüldüğü kumar masalarında, bereket bulunmaz!”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.