Karizma Haber-karizmahaber.com

AKP’li yöneticiden AKP’li belediye başkanına ağır sözler

30 Nisan 2022 - 18:17
AKP’li yöneticiden AKP’li belediye başkanına ağır sözler

AKP örgütü, Ordu’da bir iftar programı düzenledi. Düzenlenen iftar programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı katılım sağlamadı.

AKP örgütü, Ordu’da bir iftar programı düzenledi. Düzenlenen iftar programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı katılım sağlamadı. Kameranın açık olduğu sırada mikrofona konuşan AKP MKYK üyesi Haluk İpek ise belediye başkanı için, ”Burada olmaması büyük bir dangalaklıktır” diye konuştu.

Ordu’da AKP’li yöneticiden AKP’li belediye başkanına ağır sözler

AKP’lilerin iftar programı hakaret meydanına döndü… AKP Kurucular Kurulu ve MKYK üyesi Haluk İpek, iftar programına katılmayan Ordu Büyükşehir Başkanı Hilmi Güler’e sert tepki gösterdi. İpek, Güler için, ”Burada olmaması büyük bir dangalaklıktır, böyle bir edepsizlik olmaz” ifadelerini kullandı.

Seçim hazırlıkları kapsamında düzenlenen Karadeniz turunda, AKP Ordu teşkilatından birçok ismin katıldığı iftar programı basına kapalı gerçekleşti. İftara, AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in katılmaması ise dikkat çekti.

”BÖYLE BİR EDEPSİZLİK OLMAZ”

Öte yandan, Haluk İpek’in, Hilmi Güler’in iftara katılmaması üzerine söylediği sözler kameranın kayıt aldığı sırada mikrofona yakalandı.

Gerçek Gündem’in paylaştığı videoda, İpek’in yanında bulunan AKP’li vekil Taşcı’ya, “Büyükşehir belediye başkanımızın burada olmaması büyük bir dangalaklıktır, böyle bir edepsizlik olmaz” dediği duyuldu. Taşcı’nın da “Ciddi bir sıkıntımız var, genel merkez de gün sayıyor” diye yanıt verdiği kameralara yansıdı.

Bununla birlikte iddialara göre, AKP’lilerin katıldığı iftar programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in davet edilmedi.

KÜLÜBK VE METİNER’DEN DE TEPKİ

Eski AKP’li vekil Mehmet Metiner ve AKP MKYK üyesi Metin Külünk, AKP’li İpek’in sözlerine sosyal medyadan tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Metiner, “Hiç yakışıyor mu bu tarz konuşmalar, bu tarz bir üslup, bu tip dedikodular, bu tür kıskançlıklar, bu türden siyasi ayak oyunları, bu denli büyüklenmeler, arkadan atıp tutmalar? Yazık! AK Partimiz adına, AK Partimize aşkla gönül verenler adına çok yazık” ifadelerini kullandı.

Metin Külünk ise, “Değerli MetinerBasin temenni ederim ki Sayın İPEK kendisi de çok üzgündür. Olmaması gereken olmuştur. Sayın Hilmi Güler Bey mücadelemizin ilk anından bu yana tereddüt etmeden yol yürümüş ve mücadelesine güçlü şekilde devam eden büyüğümüzdür. Vakit bir olup güçlü olma vakti” diye yazdı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.