Karizma Haber-karizmahaber.com

AKP’li Mücahit Birinci, RTÜK’ten bakın ne istedi

21 Mayıs 2022 - 15:29
AKP’li Mücahit Birinci, RTÜK’ten bakın ne istedi

AKP’li Mücahit Birinci Selçuk Tepeli’nin çiftçiler için gösterdiği tepkiden rahatsız oldu. RTÜK’ten bakın ne istedi

FOX TV sunucusu Selçuk Tepeli’nin çiftçilerin yaşadığı zorlukları anlatan bir haberin ardından sinirlenerek bardağını fırlatması gündemde geniş yer tuttu. AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, konuya ilişkin RTÜK’e “kapatma dahil tedbir uygulama” çağrısı yaptı.

AKP’li Mücahit Birinci Selçuk Tepeli’nin FOX TV’de çiftçiler için gösterdiği tepkiden rahatsız oldu. RTÜK’ten bakın ne istedi

Çiftçilerin tarlalarını ekemediği söyleyen FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli’nin sinirlenerek önündeki bardağa vurmasına ilişkin olarak AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, RTÜK’e seslendi. Birinci, “kapatma dahil tedbir uygulama” çağrısı yaptı. Birinci Tepeli’nin kanaldan kovulduğunu iddia ederken, FOX Haber’in yöneticileri ise iddiayı yalanladı.

FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli, çiftçilerin yaşadığı zorlukları anlatan bir haberin ardından sinirlenerek önünde duran bardağa vurdu. Haberin ardından konuşan Tepeli, “Efendim şimdi bu ülkenin çiftçilik yapan insanlarının yarısı işi bıraktı. Geç abi, öbür habere geç gözünü seveyim ya” dedi. Tepeli, elindeki kâğıdı fırlattı ve daha sonra önündeki bardağa vurdu.

Tepeli’nin hareketi Twitter’da gündem olurken, AKP’li Mücahit Birinci RTÜK’e çağrı yaptı. Twitter’dan paylaşım yapan AKP’li Birinci, “İzleyiciye bardak fırlatıp, edep dışı hareket yapan insansının bu fiili nedeniyle, RTÜK’ün, Fox TV kanalına, kapatma dahil, tüm tedbirleri en kararlı haliyle uygulamasını vatandaş olarak bekleriz” ifadesini kullandı.

Birinci, daha sonraki paylaşımında ise Tepeli’nin FOX TV’den kovulduğunu iddia ederek, “Yetmez… En ağır müeyyide bu kanala uygulanmalıdır. Bundan sonraki adım ne? Kameralar mı girişeceksiniz?” dedi.

T24’ün ulaştığı FOX Haber’in üst düzey yöneticileri ise Birinci’nin iddialarını kesin bir şekilde yalanladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.