hava
DOLAR 21,2542 % % -0.02
EURO 23,0210 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.340,67 % % -0,01
ÇEYREK A. 2.191,99 % % -0,01
BITCOIN 25.654,00 % -5.152
SON DAKİKA

AKP’li belediye İsmet İnönü’nün yaptırdığı camiyi yıkıyor

AKP’li Rize Belediyesi’nin İsmet İnönü’nün Cumhurbaşkanlığı döneminde yapılan Mahalle Camisi’ni yol genişletme çalışmalarından dolayı yıkacağı ortaya çıktı.

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 14:46

/ 153 kez okundu.
AKP’li belediye İsmet İnönü’nün yaptırdığı camiyi yıkıyor

AKP’li Rize Belediyesi’nin İsmet İnönü’nün Cumhurbaşkanlığı döneminde yapılan Mahalle Camisi’ni yol genişletme çalışmalarından dolayı yıkacağı ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Ömer Şan’ın haberine göre; Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, muhalefeti “din” üzerinden hedef alırken, AKP de sahada “CHP cami yıktı” iddiasını dikkat çekti. Ancak AKP’li Rize Belediyesi’nin son dönemde Rize’de yıktığı camiler ortaya çıktı.

Vatandaşlar, 1944’te, CHP döneminde inşa edilen caminin Rize Belediyesi tarafından yıkılmak istenmesine karşı çıktığı bildirildi.

CHP’yi “Kuran’ı yasaklamak ve camileri yıkmak, ahıra çevirmekle” suçlayan ve bu iddiayı her fırsatta dile getiren iktidar, Rize’de ise AKP’li belediye tarafından çeşitli gerekçelerle yıkılan tarihi camileri görmezden geldiği bildirildi.

Rize’de son dönemde yol genişletme çalışmasıyla 5 cami yıkılırken, son olarak, 1944’te CHP döneminde yapılan bir caminin yıkılmak istenmesi, tartışmalara neden oldu.

256716.jpg

İNÖNÜ’ÜN YAPTIRDIĞI CAMİYİ YIKIYORLAR

Pehlivantaşı Mahallesi’nde bulunan Mahalle Camisi’nin, yol genişletme çalışmalarından dolayı yıkılacağı ifade edildi.

2005’e kadar kullanılan, yeni caminin yapılması üzerine atıl durumda kalan ve yalnızca özel gece ve günlerde kullanılan caminin yıkılmak istenmesine mahalle sakinleri tepki gösterdi.

 

 

Mahalleli, “Bu cami 1944’te, o zamanın CHP iktidarı döneminde ve İsmet İnönü cumhurbaşkanıyken yapılmıştı. Maalesef bugün AKP iktidarı döneminde yıkılacak” sözlerini kullandı.

 

İLGİLİ HABERLER
Hizbullahçı HÜDAPAR ile birlikte İsmailağa da AKP listesinde
Sağlıkçılar AKP milletvekili adayının seçim propagandası için hazır kıta bekletildi
kaynak:yeniçağ

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.