Karizma Haber-karizmahaber.com

AKP Ömer Çelik hayat pahalılığından şikayet etti peki vatandaş ne yapsın

25 Nisan 2022 - 10:44
AKP Ömer Çelik hayat pahalılığından şikayet etti peki vatandaş ne yapsın

Milletvekili maaşı 28 bin 600 lira. Asgari ücret ise 4253 lira 40 kuruş. Vatandaş artan yiyecek ücretleri ve ödeyemedikleri yüksek bedellerine isyan etmeye devam ederken; AKP Sözcüsü Ömer Çelik, hayat pahalılığının farkında olduklarını belirterek “Yaşananlar tabii bizi de etkiliyor” sözleri tepki çekti.

AKP Ömer Çelik hayat pahalılığından şikayet etti peki vatandaş ne yapsın

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKP İstanbul Gençlik Kolları’nın düzenlediği Üsküdar Buluşmaları’na katıldıfacebook sharing button

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKP İstanbul Gençlik Kolları’nın düzenlediği Üsküdar Buluşmaları’na katıldı. Hayat pahalılığının ne zaman ortadan kalkacağına ilişkin soruyu yanıtladı.

Türkiye’yi çok borçlu, enflasyonun, cari açığın çok yüksek olduğu, milli gelirin çok düşük kaldığı noktalardan aldıklarını savunan Çelik, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız liderliğindeki siyasetler Türkiye’yi çok güçlü yerlere taşıdı. Şimdi de bir türbülansın içerisinden geçiyoruz. Ukrayna Savaşı ile birlikte tedarik zincirinde ortaya çıkan problemler, dünyada pek çok ülkede on yıllardır görülmemiş enflasyon rakamları görünüyor. Yaşananlar tabii bizi de etkiliyor. Şimdi göreceksiniz, bayramdan sonra yavaş yavaş düzelme başlayacak. Ondan sonra da bunu kademe kademe hep beraber göreceğiz.

‘PAZARDA GÜNDEM NEDİR, GENÇ KARDEŞLERİMİZİN GÜNDEMİ NEDİR FARKINDAYIZ’

Şundan emin olun, biz çarşıda, pazarda gündem nedir, genç kardeşlerimizin gündemi nedir farkındayız ve bunları her gün değerlendiriyoruz. Daha önce nasıl çözüm bulduysak şu anda dünyanın içerisinden geçtiği bu türbülansın olumsuz yansımalarını da ortadan kaldıracak şekilde güçlü çözümler bulacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın.”

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.