Karizma Haber-karizmahaber.com

AKP medyası ”sürtük” sözünü görmezden geldi.

02 Haziran 2022 - 16:07
AKP medyası ”sürtük” sözünü görmezden geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP grup toplantısında Gezi eylemlerine katılanlara “Bunlar çürük, bunlar sürtük” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP grup toplantısında Gezi eylemlerine katılanlara yönelik kullandığı “Bunlar böyle, bunlar çürük, bunlar sürtük” ifadeleri tepki topladı. Erdoğan’ın bu sözlerini AKP’ye yakınlığı ile bilinen birçok gazete görmezden geldi.

Erdoğan’ın ‘sürtük’ hakaretini kullanmayan Hürriyet Gazetesi manşet ve sürmanşetinde AKP’nin dünkü grup toplantısını içeriden tam sayfa verdi. Birinci sayfada ise ‘sürtük’ ifadesini sansürleyerek verdi.


2/7

Yeni Akit Gazetesi ise sürmanşet kısmında Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasındaki 10 soruluk tartışmayı gördü. ‘Erdoğan sordu, Kılıçdaroğlu kıvırdı’ ifadeleri yer alan gazetenin ön sayfa tasarımında Gezi eylemcilerine yapılan hakarete yer verilmedi.

MHP’ye yakınlığı ile bilinen Türkgün Gazetesi de manşetinde Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki 10 sorulu tartışmayı alırken Kılıçdaroğlu’nun soruları ‘kıvırtarak, laf çevirerek, yuvarlak sözler ederek’ cevap vermemesi gerektiğini yazdı. Türkgün, Erdoğan’ın ‘sürtük’ ifadesini kullanmasını ise manşetin altında ‘Planlı kalkışma’ başlıklı küçük bir sütundan vererek adeta gizlemeye çalıştı.


4/7

Yine AKP’ye yakınlığı ile bilinen Türkiye Gazetesi de Erdoğan’ın Gezi eylemcilerine yaptığı hakareti görmeyen gazeteler arasında yerini aldı. Türkiye Gazetesi, Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu ile ilgili cevaplamasını istediği soruları haberleştirirken CHP liderinin verdiği yanıtları ise görmezden geldi.


5/7

Sabah Gazetesi de şaşırtmayarak ilk sayfadaki haberlerini AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gördü. Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na sorduğu 10 soruyu haber yapan Sabah Gazetesi Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a verdiği yanıtları haber yapmayı ‘unuttu.’ Sabah da Erdoğan’ın hakaretini görmeyen gazeteler arasına adını yazdırmayı ihmal de etmedi.


6/7

Yeni Şafak Gazetesi ise AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı haberleştirmeyi ihmal etmeyerek CHP lideri Kılıçdaroğlu ile olan tartışmalara fazla girmedi. 10 soruluk tartışmaya girmeyen Yeni Şafak, Erdoğan’ı manşette sınır ötesi operasyon ifadelerinden gördü. Manşetin alt kısmında ise Erdoğan’ın ‘Yüreğin varsa adaylığını açıkla’ sözlerine yer verildi. Erdoğan’ın Gezi eylemlerine katılanlar hakkındaki hakaretini ise Yeni Şafak görmezden geldi.


7/7

Akşam Gazetesi de AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP liderine sorduğu 10 soruyu görüp Kılıçdaroğlu’nun verdiği yanıtları görmezden gelen gazeteler arasında yerini korumayı başardı. Manşet ve sürmanşette Erdoğan’ın sürtük sözcüğü AKP’ye yakınlığı ile bilinen gazetelerin görmediği gibi Akşam Gazetesi’nde de görülmedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.