Karizma Haber-karizmahaber.com

AKP içinde ‘Gezi Davası’ çatlağı!

28 Nisan 2022 - 23:18
AKP içinde ‘Gezi Davası’ çatlağı!

AKP içinde ‘Gezi Davası’ çatlağı! AKP’li eski vekilin vali eşi görevden alınınca neler söyledi

Eski AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, 26 Nisan’da sosyal medya hesabı üzerinden Gezi Davası kararını ve 2019 İstanbul seçimlerinin iptalini eleştiren paylaşımlar yaptı.

AKP’li eski vekilin vali eşi görevden alınınca neler söyledi. AKP içinde ‘Gezi Davası’ çatlağı!

Kocabıyık’ın paylaşımının ardından eşi Uşak Valisi Funda Kocabıyık, geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine alındı.

AKP’li eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Davası kararına dair düşüncelerini, eşinin İçişleri Bakanlığı emrine alınma kararını Odatv’ye değerlendirdi.

Odatv’den Ersin Eroğlu’nun Özel haberine göre; Eski AKP Milletvekili Hüseyin Kocabıyık “AK Parti içerisinde siyaset yapıyorum. Parti içerisinde ‘adalet’ kavramını bugün tartışmaya açmak isteyen insanlar var bunu da görelim.”

Hüseyin Kocabıyık bu gelişmelerin AKP’nin kurucu değerlerine aykırı olduğu ifade etti.

AKP İÇERİSİNDEKİ “ADALET” RAHATSIZLIĞI

Hüseyin Kocabıyık, İstanbul seçimlerinin iptalinin doğru olmadığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

“AK Parti’nin kurucu ilkelerinde biz böyle durumlara karşı çıktık. AK Parti içerisinde siyaset yapıyorum. Parti içerisinde ‘adalet’ kavramını bugün tartışmaya açmak isteyen insanlar var bunu da görelim”

“GEZİ DAVASI KARARINDA HUKUKİ SORUN VAR”

Gezi Davası kararıyla ilgili yaptığı paylaşımın arkasında olduğunun altını çizen Hüseyin Kocabıyık, kararın oluşturulmasında hukuki bir sorun olduğunu belirterek şunları söyledi: “Gezi Davası hakkındaki düşüncemde aynı yerdeyim. Ciddi bir hukuk sorunu var. Kararın oluşturulmasında ve kararı oluşturan kişilerde sorun var. Bu çok açık, inkâr edemeyiz. Bunu dün de söyledim bugün de söylüyorum yarın da söyleyeceğim.”

EŞİNİN UŞAK VALİLİĞİNDEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMRİNE ALINMASI

Hüseyin Kocabıyık eşi Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın İçişleri Bakanlığı emrine alınmasının yaptığı paylaşımla ilgili olmadığını düşündüğünü ifade ederek “Eşimin görevden alınması tamamen Sayın Bakanın ve Cumhurbaşkanının takdiridir. Benim attığım tweetlerle ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ankara’ya çekilmesi idari bir tasarruftur” şeklinde konuştu.

Hüseyin Kocabıyık sözlerini şöyle noktaladı: “Türkiye’de bugüne kadar değişim ve dönüşümleri yapan insan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye’nin yeni bir demokrasi hamlesi yapması gerekiyor. Bunu yapacak güç ve karizma da Cumhurbaşkanı’nda var.”

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.