Karizma Haber-karizmahaber.com

Akif Beki, İmamoğlu kararı için ”Hedef Erdoğan” diyenlerle fena dalga geçti

16 Aralık 2022 - 10:41
Akif Beki, İmamoğlu kararı için ”Hedef Erdoğan” diyenlerle fena dalga geçti

Akif Beki, “AK Parti’nin AK Parti’ye yaptığını, kimse AK Parti’ye yapmadı.” değerlendirmesini yaptı.

İmamoğlu kararı için ”Hedef Erdoğan” diyenlerle Akif Beki fena dalga geçti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılması sonrası tartışmalar sürüyor.

İktidarın, İmamoğlu’na hapis cezası verilmesi sonrası tepkilerini eleştiren Akif Beki, “İmamoğlu, kendi kendine mağduriyet tiyatrosu çeviriyor, sahte kahramanlığa soyunuyormuş. Oyunu niye bozmuyorsunuz öyleyse! Mağduriyet şovu yaptırmamak elinizde. Kararı, haklı gösterip savunmak yerine eleştirmeniz, itiraz etmeniz yetecek. Sanırsınız; kararını beğenmeyince hakimi, gece yarısı kararnamesi ile sürmüşler. İktidara komplo kurmakla suçlamışlar. Rahatsızlıklarını dışa vurmuş, kabul edilemez bulmuşlar. Demokrasiye ve seçimle gelenin seçimle gitmesine, kayıtsız şartsız sahip çıkmışlar. Hayır, bilakis normalleştirmeye çalışıyor iktidar sözcüleri. Bağımsız yargının kararı olduğunu, yargı sürecinin daha devam ettiğini, gereksiz abartıldığını, tepkilerin yersiz olduğunu yayıyorlar. Kendileriyle hiç alakası yokmuş, tarafı değillermiş, onları ne ilgilendirirmiş gibi davranıyorlar.” diye yazdı.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu karardan hoşlanmayacağına bahse giren herzevekil bile çıktı.” ifadelerini kullanan Beki, “Beğenmedikleri mahkeme kararlarına nasıl tepki veriyorlar, o hakimlerin başına neler geliyor; bilmeseniz inanırsınız.” dedi.

Beki, yazısını şöyle sürdürdü:

“Yasaklanan İmamoğlu olsa da kararın asıl hedefi, Erdoğan ve AK Parti. Yine onlar mağdur… Öyleyse neden eskisi gibi karşı çıkmıyor, bu haksızlıkla açıktan mücadele etmiyorlar? Devleşmezler mi, işte fırsat!”

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.