Karizma Haber-karizmahaber.com

Ak Parti Ordu il Başkanı Halit Tomakin’in 23 Nisan Bayramı Basın Açıklaması

22 Nisan 2022 - 17:33
Ak Parti Ordu il Başkanı Halit Tomakin’in 23 Nisan Bayramı Basın Açıklaması

TOMAKİN; 23 NİSAN ATATÜRK ÖNDERLİĞİNDE İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELESİNİN DESTANSI DÖNÜM NOKTASIDIR   

 

-TBMM FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN IŞGAL EDILDIĞINDE, MILLETVEKILLERIMIZ HAINLERE KARŞI IKTIDARI ILE MUHALEFETI ILE DEMOKRASIYE OLAN INANÇLARI ILE ,MILLETIN IRADESINI  ÇAPULCULARA TESLIM ETMEMIŞLERDIR

 

İl Başkanı Halit Tomakin, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı , Başkan Tomakin Mesajında 23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümü ,  Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen dünyadaki tek bayram olduğunu ifade ederek 23 Nisan Atatürk önderliğinde kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesinin topyekün elbirliği ile yokluk içindeki milletimizin destansı dönüm noktasıdır dedi.

 

YÜCE MECLIS, TÜRKIYE’NIN MODERN DÜNYAYLA BÜTÜNLEŞME SÜRECINDE KAPSAMLI REFORMLARI HAYATA GEÇIRMIŞ, GÜÇLÜ YARINLARIN TEMELLERINI ATMIŞTIR

 

Başkan Tomakin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık savaşının karargâhı olan, kararlarıyla, onurlu duruşuyla bu büyük mücadeleye hayat, umut ve güç veren TBMM sadece kurtuluş mücadelesini başarıya ulaştırmamış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun da kaynağı olmuştur. Millet iradesinden aldığı güçle Atatürk’ün rehberliğinde Cumhuriyet’i ilan eden Yüce Meclis, Türkiye’nin modern dünyayla bütünleşme sürecinde kapsamlı reformları hayata geçirmiş, güçlü yarınların temellerini atmıştır.

 

TBMM FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN IŞGAL EDILDIĞINDE, MILLETVEKILLERIMIZ HAINLERE KARŞI IKTIDARI ILE MUHALEFETI ILE DEMOKRASIYE OLAN INANÇLARI ILE ,MILLETIN IRADESINI  ÇAPULCULARA TESLIM ETMEMIŞLERDIR.

 

Başkan Tomakin, Yakın tarihimizde hafızalardan silinmeyecek hainlikle , Türkiye Büyük Millet Meclisi (gazi meclisimiz ) 2016 da hain FETÖ terör örgütü tarafından işgal edildiğinde, milletvekillerimiz tarihinden aldığı ilhamla hainlere karşı iktidarı ile muhalefeti ile demokrasiye olan inançlarını ,milletin iradesini  çapulculara teslim etmemişlerdir. Milletvekillerimizin o vakarlı duruşu millet iradesini ipotek altına almaya kalkanlara o gün olduğu gibi  bundan sonra da böyle demokrasi dışı eylemlere teşebbüs edenlere tokat gibi bir cevap olmuştur dedi.

 

EN BÜYÜK HEDEFIMIZ, ÇOCUKLARIMIZA BUGÜN OLDUĞUNDAN ÇOK DAHA PARLAK BIR GELECEK EMANET HAZIRLAYABILMEKTIR

 

Başkan Tomakin, Türkiye, hızla gelişen demokrasisi, rekor düzeyde büyüyen ekonomisi, itibarlı dış politikasıyla, uluslararası toplum nezdinde saygın, sözü dinlenen, görüşlerine değer verilen bir ülke konumundadır. Bölgesinde bir çekim merkezi haline gelen Türkiye, tarihi tecrübesine yaraşır bir sorumlulukla, geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemektedir. En büyük hedefimiz, çocuklarımıza bugün olduğundan çok daha parlak bir gelecek emanet hazırlayabilmektir dedi.

 

Bu vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini şükranla, rahmetle yâd ediyor, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.