Karizma Haber-karizmahaber.com

AK Parti enflasyonun suçlusunu buldu. Aşırı tüketimmiş.

14 Haziran 2022 - 9:09
AK Parti enflasyonun suçlusunu buldu. Aşırı tüketimmiş.

AK Parti enflasyonun suçlusunu buldu. Aşırı tüketimmiş. Güzel Sanatlardan mezun olunca enflasyonun tanımı da böyle oluyor

Vatandaş yaşanan ekonomik kriz nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor. Gerçek enflasyon TÜİK’in açıkladığından çok daha yüksek olduğu market raflarında hissedilirken, AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, ‘Enflasyon denen şey, tanımı itibarıyla aslında aşırı tüketimden dolayı kaynaklandığı düşünülen fiyatlardaki artış’ dedi.

AKPGenel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan enflasyonun nedenini açıkladı: Aşırı tüketim

Samsun’da kadın girişimcilerle bir araya gelen Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı bölümü mezunu ve  AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, enflasyonun nedeninin “aşırı tüketim” olduğunu iddia etti.

Karaarslan yaptığı açıklamada “Tanımı itibarıyla aslında aşırı tüketimden dolayı kaynaklandığı düşünülen fiyatlardaki artış” şeklinde tanımlayarak, “Belki bir süre bunun zorluğunu çekeceğiz çünkü dış dünya böyle olsun istemiyor” ifadelerini kullandı.

Karaaslan şunları söyledi:

“Enflasyon denen şey, tanımı itibarıyla aslında aşırı tüketimden dolayı kaynaklandığı düşünülen fiyatlardaki artış. Bunun için bize yıllardır sunulan reçete şuydu, ‘yüksek faiz uygulayın.’ Yani, insanlar parasını harcamak yerine parasını tasarrufta tutsunlar ve tuttukları para üzerinden para kazansınlar. Fakat bugün Cumhurbaşkanımız farklı bir şey yapıyor. Diyor ki ‘hayır ben bu reçeteyi reddediyorum artık’. Bu ülke paradan para kazananların ülkesi değil. Bu ülke emeğiyle, alın teriyle üreterek yeni yatırımlar yaparak kazananların ülkesi olacak ve hepimiz kazanacağız.

DIŞ DÜNYA İSTEMİYOR
Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız burada çok önemli bir yol ayrımına gitti. Dedi ki ‘Hayır, bu ülke artık üretecek, yeni yatırımlar yapacak, sanayiyi artıracak, istihdam sağlayacak, gençlere iş olanağı sağlayacak.’ Belki bir süre bunun zorluğunu çekeceğiz çünkü dış dünya böyle olsun istemiyor. Ama biz sonunda öyle bir refah seviyesine ulaşacağız ki ve bu kalıcı olacak.”

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.