Karizma Haber-karizmahaber.com

Ahmet Davutoğlu’ndan dikkat çeken iç karışıklık uyarısı. Tarih vererek açıkladı

20 Temmuz 2022 - 21:53
Ahmet Davutoğlu’ndan dikkat çeken iç karışıklık uyarısı. Tarih vererek açıkladı

Türkiye’de iç karışıklık yaşanabileceğini iddia eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Özellikle bu kış ile ilgili gerçekten ben çok kaygı duyuyorum.” dedi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’ndan dikkat çeken iç karışıklık uyarısı. Bazı olaylar yaşanabilir diyerek tarih verdi

Altılı masa konusunda yöneltilen “Liderler birbirleriyle anlaşıyor mu?” sorusuna yanıt veren Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Beni mutlu eden husus şu liderler arasındaki insani hukuk çok gelişti. Herkes birbirinin hassas olduğu, önem verdiği noktaları biliyor ve insani ilişkiler, sosyal ilişkiler gelişti. Yarın birbirimizle rekabet etsek bile bu rekabet Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli’nin sürdürdüğü gibi bir rekabet olmaz. Parlamenter sisteme geçtikten sonra bu altı parti birbirleriyle rekabet etseler dahi bunun bir nezaketi olur. Birbirimizi tanıyoruz, biliyoruz, ortak bir Türkiye ideali etrafında konuşmalar gerçekleştirdik. Bunun çok önemli bir aşama olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“ALTILI MASA TÜRKİYE’NİN SORUNLARINI ÇÖZER”

Altı liderin bir araya gelmesiyle sorunları bir anda ortadan kalkmayacağına da vurgu yapan Davutoğlu, “Türkiye’nin önündeki 10 yıl için en büyük tehlike var olan iktidarın otoriter yapısının sürmesidir. En büyük imkan ise muhalefette oluşan bu insani tablodur. Birbirimize dönük saygı ve nezakettir. Önümüzdeki dönem siyaseti yumuşatacak olan da budur. Bu anlamda süreçten mutluyum. Ama şu beklenmesin altı lider bir araya gelir ve bir anda Türkiye’nin sorunları çözülür. Sorunlar bir anda ortaya çıkmadığı gibi bir hamlede de çözülmez. Önümüzdeki sürecin zorluklarının farkındayız. Ama altı ayda önemli mesafeler aldık” şeklinde konuştu.

DİKKAT ÇEKEN UYARI “BU KIŞ İÇİN ENDİŞE EDİYORUM”

Türkiye’de son dönemde ortaya atılan iç karışıklık iddiaları sorulan Davutoğlu, “Özellikle bu kış ile ilgili gerçekten ben çok kaygı duyuyorum. Bu kış özellikle ekonomik şartlar bağlamında bazı olaylar yaşanabileceğinden endişe ediyorum” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.