Karizma Haber-karizmahaber.com

Ahırda Kaleşnikoflar ele geçirildi

Ahırda Kaleşnikoflar ele geçirildi
10 Mart 2015 - 15:55

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir ahıra yapılan baskında 5 Kaleşnikof, 8 Kaleşnikof şarjörü ve bu silaha ait mermiler ele geçirildi.
Jandarma son zamanlarda silah kaçakçılarına yönelik ard arda operasyon yapıyor. Şanlıurfa Jandarma Komutanlığı son 10 günde silah kaçakçılarına yönelik yaptığı operasyonlarda 50’yi aşkın silah ele geçirdi.
TERÖR ÖRGÜTÜNE ULAŞTIRILACAKTI
Son operasyonunu bu sabah gerçekleştiren jandarma terör örgütü PKK’ya gönderilmeye hazırlanan 5 uzun namlulu silahı ele geçirdi. Şanlıurfa Jandarma Komutanlığı ekipleri istihbari bilgi sonucu Siverek’in Aşağıkaracaören Mahallesi Aslanlı Sokak’ta ikamet eden M.A’nın evine operasyon düzenledi. Jandarma M.A’ya ait ahırda 5 Kaleşnikof piyade tüfeği, 8 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 3 Kaleşnikof piyade tüfeğine ait ahşap dipçik, bir Kaleşnikof piyade tüfeğine ait üst kapak, 2 Kaleşnikof piyade tüfeğine ait boş kovan, 2 tüfek pimi, bir G-1 piyade tüfeğine ait şarjör, 8 9 mm. çapında fişek, bir tabanca kabzası ve 440 gram kenevir tohumu ele geçirdi.
Operasyonda bir kişi gözaltına alındı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.