Karizma Haber-karizmahaber.com

ABD’li kimya devi Türk şirketi satın alıyor. Türkiye’de ikinci yatırımları

17 Temmuz 2021 - 8:30
ABD’li kimya devi Türk şirketi satın alıyor. Türkiye’de ikinci yatırımları

ABD, Türkiye’ye ikinci yatırımını dünyanın önde gelen kimya şirketlerinden Vinmar Group ile yapıyar,  ABD’li Vinmar Group, Türk şirketi Alfa Kimya’yı satın alıyor.

Dünya Gazetesi’nin verdiği  habere göre, satın alma ile, dev şirket Türkiye’deki ikinci yatırımına imza atacak.

Alfa Kimya, 1983 yılında tekstil yardımcı kimyasalları üretimi ve satışı ile faaliyetlerine başladı. Alfa Kimya bugün kendi fabrikasında 350’yi aşkın ürün çeşidi ile devasa bir boyuta ulaşmış bulunuyor. Başta tekstil olmak üzere deterjan ve inşaat sektörlerine yönelik tekstil kimyasalları imalatı ve boya, kimyasal, enzim, optik ve silikon ithalatı gerçekleştirmektedir.

Tekstil Kimyasalları alanındaki ürün portföyüne Türkiye’nin tek yetkili distribütörü olduğu Novozymes (Danimarka) firmasının ürünlerinin yanı sıra, Indo Colchem (Hindistan),   Protex-International (Fransa) ve Zheijang Runtu (Çin) firmalarının mümessilliklerini de ekleyerek, tekstil kimyasalları alanında tüm ihtiyaçları karşılamaya çalışıyor.

Başta İstanbul olmak üzere Bursa, Denizli ve Tekirdağ’da da ofisleri, imalat ve depoları bulunan Alfa Kimya, Türkiye geneline hizmet veriyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.