Karizma Haber-karizmahaber.com

ABD’de terk edilen TIR’ın dorsesinde 46 kişi ölü bulundu 

28 Haziran 2022 - 12:17
ABD’de terk edilen TIR’ın dorsesinde 46 kişi ölü bulundu 

ABD’de göçmenleri taşıdığı ifade edilen terk edilmiş TIR’da 46 kişi ölü bulundu. TIR’dan çıkartılan 16 kişi hastanelere kaldırıldı.

ABD’de göçmenleri taşıdığı ifade edilen terk edilmiş TIR’da 46 kişi ölü bulundu. TIR’dan çıkartılan 16 kişi hastanelere kaldırıldı. Yetkililer soğuk taşıma özelliği olan kamyonun klimalarının çalışmadığını, içeride su olmadığını da açıkladı.

ABD’de büyük facia. Terk edilen TIR’da 46 kişi ölü bulundu

ABD’nin Texas eyaletinde bir TIR’ın dorsesinde 46 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Ölenlerin göçmenler oldukları düşünülüyor. Ölenlerin arasında çocuk olmadığı kaydedildi.

San Antonio İtfaiye Kurumu, 4’ü çocuk toplam 16 kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Bölge itfaiyesinin şefi Charles Hood yaralı olarak hastaneye kaldırılan kişilerde sıcak çarpması belirtileri olduğunu söyledi.

Yetkililer soğuk taşıma özelliği olan TIR’ın dorsesindeki klimalarının çalışmadığını ve içeride su olmadığını da açıkladı. Kamyon, şehrin dışında demir yolu yakınlarında ücra bir noktada terk edilmiş şekilde bulundu.

Kent polisi olayla ilgisi olduğu düşünülen 3 kişinin gözaltında olduğunu açıkladı.

Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard, ülkenin bu bölgedeki konsolosunun olay yerine gittiğini duyurdu. Bakan, ölenlerin uyruklarının henüz net olmadığını da açıkladı. San Antonio Meksika sınırına 250 kilometre mesafede bulunuyor.

Bölgede sıcaklıkların Haziran değerlerinin çok üzerinde rekor seviyede seyrettiği kaydedildi. Soruşturmayı ABD İç Güvenlik Kurumu’nun yürütmesi bekleniyor. Henüz ölüm nedenlerine ilişkin de resmi bir açıklama yapılmadı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.