hava 21° Orta
DOLAR 22,9594 % % 6.33
EURO 24,6366 % % 6.42
GRAM ALTIN 1.442,70 % % 5,98
ÇEYREK A. 2.358,82 % % 5,98
BITCOIN 612.394 % 9.148
SON DAKİKA

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK’İN BASIN AÇIKLAMASI

Son Güncelleme :

30 Nisan 2023 - 9:54

/ 49 kez okundu.
CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK’İN BASIN AÇIKLAMASI

EMEK VE DAYANIŞMAYI BÜYÜTECEGİZ!

  CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;”1Mayıs Emek- Dayanışma ve İşçi Bayramını ağır ekonomik krizin ve baskıların gölgesinde kutlayacağız. Umudun, emeğin, dayanışmanın günü olan 1 Mayıs İşçi Bayramı, özgürlük ve demokrasi talepleri ile kutlanacaktır. İktidarın yarattığı kriz koşulları, derinleşen yoksulluk,  enflasyonun durdurulamayan yükselişi, ağır baskılar ve şiddete rağmen; çalışanların üretme çabaları devam ederken bu süreçlerde görev alan emekçilerin bayramları kutlanacak ve gelecek kuşakların daha çok hak, özgürlüklere sahip olmaları için mücadele devam edecektir. Bahara az kaldı, tüm çalışanların ekonomik koşulları düzeltilecektir.

      Zeybek; Saray rejiminin yaratmış olduğu Adalet ve yönetme anlayışı; şimdiden 14 Mayısta yapılacak seçime gölge düşürecek niteliktedir. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin “Millet ittifakı” tarafından kazanılacağı anlaşılınca; bu seçimleri darbe olarak nitelendiren devlette önemli görevlerde bulunan kişilerin dile getirmesi ülkemizin yönetilmesi açısından önemli bir talihsizliktir, Millet iradesine saygısızlıktır.   Milletimiz, bunca, yoksulluk ve yolsuzluğa karşı sessiz kalması beklenemez! Bütün olumsuzlukların ortadan kaldırılması için 21 yıldır ülkemizi yönetenlerin değişmesi kaçınılmazdır. Yoksulluğu yok etmek, baskılara son vermek yerine, yoksulluğu yönetmeye çalışanların, ülkemizi daha iyi bir noktaya taşımaları beklenemez! 

         CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;” Tek adam rejiminin çözüm olmadığı, sorunların çoğalıarak ağırlaştırdığına şahit oluyoruz! İnsanları yoksullaştıran, emeğe, alın terine saygısı olmayan, belli çevrelere çıkar sağlayanlardan ve işsizliği, yoksulluğu kader haline getirenler; ülkemize ve insanlarına daha fazla kötülük yapmadan! 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Millet iradesiyle iktidardan uzaklaştırılmaları; Milletimizi ve ülkemizin çıkarları bakımından çok önemlidir. “ 

HAK- HUKUK VE ÖZGÜRLÜK!

            CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;” İşçiler, emekçiler kısaca tüm emek bileşenleri; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramında, insanca yaşam sürdürebilmek için meydanlarda haklı taleplerini haykırıyor ve ekonomik, demokratik taleplerini dile getiriyorlar. Üretenler, ülkemizin demokratik kurallar ve evrensel hukuk normları ile yönetilmesini istiyorlar.

Zeybek, Vahşi kapitalizm ve onun temsilcisi olan iktidar; çalışanların emeğini sömüren, ahlakı ve tüm yüce değerleri yok ederek ülkemizi gelecek nesiller için yaşanamaz hale getiriyorlar.  Ülkemizin, nitelikli genç nüfusu dünyanın gelişmiş ülkelerinde umut ararken, iktidar yetkililerinin;” giderse, gitsinler” biçimindeki tutumları ibretle izleniyor. Gençler, geleceğimizin güvencesidir, başka ülkelere gidişlerinin nedenlerini ortadan kaldıracağız. Emeklilere, üretenlere, gelecek nesillere temiz bir çevre ve yaşanacak bir ülke bırakmak zorundayız.”

 

 

 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;”14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde toplumumuzun bütün kesimlerinden; baskılara rağmen ülkemizin çıkarları doğrultusunda, gelecek kuşaklarımızı ’da düşünerek vicdanlarının sesi doğrultusunda oy kullanacaklardır. 13’üncü Cumhurbaşkanını seçeceğiz ve Parlamenter rejime geçeceğiz.

          Milletvekili Zeybek, “Bu duygu ve düşüncelerle, tüm emek bileşenlerinin 1 Mayıs Emek- Dayanışma ve İşçi Bayramını kutluyor, demokrasi ve emek mücadelesinde hayatlarını kaybeden tüm insanlarımızı saygıyla anıyorum. Yaşasın “1 Mayıs Emek- Dayanışma ve işçi Bayramı” Dedi.”

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.