Karizma Haber-karizmahaber.com

06 Şubat 2023 - 9:07

RENKLERİN OLAĞANÜSTÜ DÜNYASINA YOLCULUK: BEYGÜ GÖKÇİN’İN BACK TO COLORS SERGİSİ İLE MAXIMUM UNIQ HALL’DA

 

8 ŞUBAT – 8 MART 2023 – MAXIMUM UNIQ HALL

 

Eserleri dünyanın çeşitli ülkelerinde sanatseverlerin koleksiyonlarında bulunan Beygü Gökçin’in BACK TO COLORS sergisi, BKM’nin ev sahipliğinde 8 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında Maximum Uniq Hall’da sanatseverler ile buluşacak

 

Sanatseverlerin renklerin dans ettiği büyülü bir dünyada yolculuğa çıkacağı, Beygü Gökçin’in Back to Colors adlı sergisi, BKM’nin ev sahipliğinde 8 Şubat itibariyle 1 ay boyunca Maximum Uniq Hall’da.

Beygü Gökçin’in yapıtları; Viyana, Münih, Brüksel, Paris, Londra, Atina, Melbourne, Bakü, Florida Kıbrıs, Florida, New York, Stockholm, Senagal, İstanbul, Ankara, İzmir gibi dünyanın çeşitli yerlerinde sanatseverlerin özel koleksiyonlarında bulunuyor. Sanatçının ayrıca Başkan Barack Obama ve ailesine hediye ettiği bir resmi (2010) şu anda ABD Ulusal Arşivi’nde, Yunanistan’ın eski başbakanı Yorgo Papandreu’ya (2001) hediye ettiği bir başka eseri de Yunan hükümetinin özel koleksiyonunda yer almaktadır.

Beygü Gökçin’in Maximum Uniq Hall Fuaye alanında 8 Şubat’ta ziyaretçilerine kapılarını açacak olan BACK TO COLOR adlı sergisi, 8 Mart 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Beygü Gökçin Hakkında:

İzmir doğumlu olan Beygün Gökçin, Avusturya ve Viyana’da 17 yıl geçirdikten sonra İstanbul’a dönüp çalışmalarına Türkiye’de devam etme kararı aldı. Sanatçı, iç ve dış dünyasını, sembolik, dekoratif soyut bir düşünce ile canlı renkler kullanarak, kendi tarzı ve desenleme tekniği ile eserlerini ortaya çıkarmaktadır. Hayatın sevincini, hayal kırıklığını ve değişmez gerçeklerini ifade ederken, hayatın çok boyutluluğunu, evrensel idealleri ve temaları yüceltme arzusu, onun renkli soyut ve simgesel sanatının temel dilini oluşturuyor. Canlı kişiliğinden kaynaklanan macera, keşif ve sorumluluk duygusu, motivasyonunun ve ifadesinin itici güçlerinden biri. Sanat eserlerini satın alan insanları biran için bile olsa kendi renkli dünyasının içine çekebilmek ise senelerdir en büyük motivasyonlarından biri. 58 yaşını dolduran sanatçının en büyük arzusu ise, bir dizi uluslararası iddialı sanat projesinin içinde yer alarak, kendi renkli dünyasını insanlarla paylaşabilmek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.