Karizma Haber-karizmahaber.com

Emekliler Türkiye Meclisi olarak 2022 Mart ayında kurulan sosyal medya oluşumunda çalışmalar neticesinde 8.500’e yakın bir üye sayısına ulaşılmıştır

25 Kasım 2022 - 10:00
Emekliler Türkiye Meclisi olarak 2022 Mart ayında kurulan sosyal medya oluşumunda çalışmalar neticesinde 8.500’e yakın bir üye sayısına ulaşılmıştır

     Emekliler Türkiye Meclisi olarak 2022 Mart ayında kurduğumuz sosyal medya oluşumunda çalışmalarımız neticesinde bugün 8.500’e yakın bir üye sayısına ulaşılmıştır

Emekliler Türkiye Meclisi olarak 2022 Mart ayında kurduğumuz sosyal medya oluşumunda çalışmalarımız neticesinde bugün 8.500’e yakın bir üye sayısı ile her gün artarak emeklileri bünyemizde toparlıyoruz.

      Alışagelmişin aksine dikey örgütlenme modeli yerine yatay örgütlenme şeklindeki yapımız ile demokratik uygulamaların tamamını bünyemizde oluşturup, kullanarak çok yeni bir yol yaratma çabası içine girmiş bulunmaktayız.

      Uğraşısına başladığımız ve belirlediğimiz hedefimize ulaşmak amacında olarak, kamuoyuna çalışma yöntemimizi, uygulama esaslarımızı ve yeni bir yol olan yatay örgütlenme yapımızı anlatabilmek, gerekli bilgiyi aktarabilmek için 10 Aralık, 2022 tarihinde saat 10:00 – 17:00 arasında Çankaya Belediyesi, Yılmaz Güney Sahnesi Konferans Salonu, Maltepe, Şehit Gönenç Caddesi, No: 16, 06570, Çankaya Ankara adresinde gerçekleştireceğimiz bütün emeklilerimizi kapsayacak olan “SENDİKALAŞMAYA DOĞRU YENİ BİR YOL AÇMAK İÇİN” konulu konferansımıza sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızın bilinmesini saygılarımızla bilgilerinize arz ederiz.

      Emekliler Türkiye Meclisi

      Ankara Yürütmesi

Açıklayıcı Ön Bilgi:

“Sizleri, sosyal medyada Nisan 2022 ayında kurduğumuz Emekliler Türkiye Meclisi tarafından 10 Aralık, 2022 Cumartesi günü Ankara Çankaya Belediyesi’ne ait Yılmaz Güney Sahnesi Konferans Salonunda saat 10:00 başlayıp 17:00 ‘de bitecek Emekliler Türkiye Meclisi’nin bütün ülke çapında yapacağı Meclisimizin tanıtılacağı, faaliyetlerinden bilgi verileceği, amaç ve hedeflerinin açıklanacağı Konferansımıza davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız.

       Yıllar boyu ülkemizde emeklilere ne verildiyse, uysal bir çocuk gibi emekliler bunları kabul edip yerine oturdu. Bu arada ufak tefek dernekler ve sendikalar kurulduysa da emeklilerin bir ihtiyacına cevap vermedi. Kırkar ellişer kişilik sendikalar arada bir cılız seslerle basın açıklamaları, bildiri dağıtımı gibi hiçbir etkisi olmayan faaliyetlerde bulunuldu Yıllarca bu şekilde sessiz sakin sendikal çalışmalar sürdürüldü, ama hiçbirisi emeklinin derdime derman, yarasına merhem olmadı. Zaten kurulan bu sendikalar da açılan mahkemeler tarafından kapatıldı, yasal bir niteliği kalmadı. Ama şimdi EMEKLİLER TÜRKİYE MECLİSİ adı altında uyuyan bir dev uyandı. Yıllar boyu ellerinden alınan haklarını geri almak için örgütlenmeye başladı çok kısa zamanda binleri bulan üyesi oldu, İL MECLİSLERİ, İLÇE MECLİSLERİ, MAHALLE VE KÖY MECLİSLERİ kurulmaya başlandı. Yatay bir örgütlenme ve doğrudan demokrasi ilkesi ile her emekli kendisini temsil edecek şekilde bir örgütlenme modeli ile yaygınlaştırılmaya başlandı. Yani Uyuyan dev uyandı. Haklı olarak yıllarca verilmeyen haklarını 14 milyon emekli almak için mücadele etmeye hazırlanıyoruz.

YANİ YENİ BİR YAŞAMA YOL AÇIYORUZ!

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ!

BUNA iNANIYORUZ!

İlkini yapacağımız EMEKLİLER TÜRKİYE MECLİSİ KONFERANSI’nda sizlerle olmaktan mutluluk duyacağız. En kısa zamanda daha da büyümüş olarak sonraki Konferansımızda görüşmek dileğiyle…”

Gündem         :

09:00 Salonun açılışı ve akabinde çay ikramı.

09:40 Konferans salonuna geçiş

10:00 Açılış: ETM Aktivisti Sn. Dürdane BEKDEMİR, tüm konuklara ve katılımcılara “Hoş Geldiniz” mesajı ile divan için önergeleri alması. Alınan önergelerin katılımcıların oluruna sunması ve seçilen divanın yerini alması.

10:05 Yerini alan Divan Heyeti’nce konferans başlatılmadan “İNSANLIK TARİHİ BOYUNCA EMEK MÜCADELESİNDE YİTİRDİKLERİMİZİN ANISINA” 1dk.lık. Saygı Duruşu yaptırılması. Akabinde Konferans Sonuç Bildirisini hazırlayacak bir komisyonun oluşturulması için önergeleri alıp oylanması.

10:07 Divanın katılımcılara kısa mesajı

10:15 ETM Aktivisti Ali Ersin GÜR’ün “Neden Emekliler Türkiye Meclisine İhtiyaç Duyuldu? Hareketin kuruluş felsefesi, amacı, örgütlenme ve mücadele anlayışı, emeklilerin birliğine bakış ve yaklaşımımızı içeren sunumu.

10:40 Davetimiz üzerine konferansa katılan Emekli Sendikalarının Temsilcileri, Emekli Dernek Temsilcileri, Sosyal Medya Üzerinden Örgütlenen Tüm Emekli Grup ve Platformlarının Temsilcilerinin 5-10 dakikalık konuşmaları.

12:30 Yemek ve İhtiyaç Molası.

13:30 ETM Aktivisti Sn. İrfan ÇETİNKALE’nin “İntibak Yasası” Hakkında sunumu

13:50 ETM Aktivisti Sn. Saadet Hicret Şahin’in “Din ve Emek” konulu sunumu.

14:00 Ankara dışından gelen yerel meclislerimiz adına alfabetik sıraya göre konuşma ve sunumlarını yapmaları.

16:15 Eğer gün boyu yapılan konuşmalarda Emekliler Türkiye Meclisi’n yönelik soru ve eleştiriler varsa ETM Aktivisti Ali Ersin GÜR tarafından yanıt verilmesi.

16:30 Gün boyu yapılan tüm konuşmalar ışığında hazırlanmış olan “Konferans Sonuç Bildirgesi” okunacak ve 2 lehe 2 de aleyhe olmak üzere 4 arkadaşın konuşması.

17:00 Konferans Sonuç Bildirgesinin katılımcıların onayına sunulması ve bildiri metninin basınla paylaşılması.

17:05 Kapanış.

YER          :

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi.

Maltepe, Şehit. Gönenç Cd. No:16, Çankaya/ANKARA

TARİH:10.12.2022

SAAT: 09:00 -17:05 arası.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.