Karizma Haber-karizmahaber.com

24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Programlarla Kutlandı

24 Kasım 2022 - 15:49
24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Programlarla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen programlar ve yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan Öğretmenler Günü kutlamaları, Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen kutlama programı ile devam etti.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programına, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, ODÜ Rektör Vekili Prof. Dr. İlker Aydın, Baro Başkanı Sibel Torun, Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener Oba, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde yapılan kutlama programında, Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa kemal Atatürk’ü, canlarını vatan toprağına feda eden tüm şehit öğretmenlerimizi ve hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmetle yad ederek konuşmasına başlayan Vali Tuncay Sonel, “Bizlere emekleri çok olan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Öğretmenlik mesleğinden emekli olan
öğretmenlerimize, emeklilik hayatlarında sağlık ve huzur temenni ediyorum. Göreve başlayan genç öğretmen kardeşlerimize de bu kutsal mesleğe hoş geldiniz diyor, başarılar temenni ediyorum” diye konuştu.
Her zaman öğretmenlerimizin yanında olduğunu dile getiren Vali Sonel, “Öğretmenlerimiz, bizim için çok önemli ve değerli. Yılın sadece belirli günü ve haftalarında değil, her gün onların yanınızdayız” dedi.
Ordu’da eğitim alanında önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çeken Vali Sonel, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Milli Eğitim Bakanımızın ve hayırsever iş insanlarımızın destekleriyle 66 deprem riski olan okulu yıkarak, 55 okula, toplamda 778 dersliğe ulaştık. Eğitim adına yapmış olduğumuz çalışmalarda, yatırımlarda Milletvekillerimizin, Büyükşehir Belediyemizin, ilçe kaymakamlarımızın, ilçe belediyelerimizin, il müdürlerimizin, kamu görevlisi arkadaşlarımızın büyük katkıları bulunuyor” şekilde konuştu.
Konuşmasında gençlere de seslenen Vali Tuncay Sonel, “Sevgili gençler, bu hizmetlerin hepsi sizler için yapılıyor. Bizleri yetiştiren öğretmenlerimizi, yılın bir günü değil fırsat buldukça her daim arayarak, hatırlarını sorun, vefanızı gösterin. Öğretmenlerimize sevgide, saygıda kusur etmeyin. Bu toprakları vatan yapan ecdadınızı unutmayın. Birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere de fırsat vermeyin” dedi ve ilkokul öğretmenini sevgiyle yad ederek, Allah’ tan sağlıklı uzun ömürler diledi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de konuşmasında, “24 Kasım bizlere Başöğretmenimizi hatırlatıyor. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hayırla yad ediyoruz. Gelecek yüzyılın Türkiye’nin yüzyılı olacağını düşünüyorum ve buna hepimiz inanıyoruz” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ise yaptığı konuşmada, “19 ilçemizde, 572 okul, 12 bin öğretmen ve 126 bin öğrencimizle; ulusal ve uluslararası başarılarımız, patent faydalı modellerimiz ve dijital içeriklerimizle Eğitim Kenti Ordu’muzu her alanda daha da ileriye taşıyoruz. Eğitim camiamızdan ve öğretmenlerimizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, öğrencilerimize her zaman sevgiyle yaklaşan, yardımsever Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Emekli öğretmenler adına söz alan İbrahim Elibolca, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve kadirşinas Türk Milletinin destek ve katkılarıyla, ülkemizin en ücra köşesinden büyük kentlerine kadar, fiziki ve teknik yapılanmalarıyla dünya ile yarışan okullarımızda, emanet aldığımız evlatlarımızı, ana baba hassasiyeti ve bir bilge tavrıyla çağın ihtiyaç duyduğu becerilerle donatılmış, sanat yeteneği gelişmiş, güçlü bir iletişim diline sahip ana baba kıymeti bilen, birlik ve beraberlikten yana vatanını milletini seven öz güveni yüksek ülkemizin geleceği için çalışan fertler olarak yetiştirme gayretinde olduk” diyerek, duygularını dile getirdi.
Konuşmaların ardından, aday öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Emekliye ayrılan öğretmenlere ‘Hizmet Şeref’ belgeleri ise Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak tarafından verildi.
 Öğretmenler Günü nedeniyle  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ilkokullarda resim, ortaokullarda şiir, liselerde ise kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu verdi.
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, öğretmenlerinden oluşan  halk oyunları ekibinin gösterisi ve Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo sunumu ile sona erdi.
Büyük bir beğeni izlenen oratoryo sonrası Vali Tuncay Sonel, programı hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.