Karizma Haber-karizmahaber.com

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup 3

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup 3
17 Mart 2023 - 16:56

İstiklal Marşı yazarı, Türk kahraman Mehmet Akif ERSOY ’a

 

Siz öleli koskoca 87 yıl geçti ve ona rağmen bu 87 yıl içinde her zaman sizi andık ve anmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi ve 102 yıl önce yazılan İstiklal Marşımızı her zaman koruyacak savaşta, okulda ve sizi anarken ayakta, başımız dik ve böyle bir marşımız olduğu için gururla tüm cihana sesimiz kısılana kadar haykıracağız.

Ne yalan söyleyeyim size mektup yazmak çok kolay değil. Sonuçta şu an mektup yazdığım kişi koskoca bir tarih…Siz güzel şair, genç, yaşlı, çocuk her halinizle bu vatana katkıda bulundunuz. Savaşta cepheden cepheye koştunuz halkı güçlü, dirayetli ve dinine bağlı kalması için telkin ettiniz. Ülkemizi yıkmaya hatta ülkemizi yok etmeyi amaçlayanlara karşı bütün maddi ve manevi destekleyişiniz bütün imkanların tükendiği o an bir ilaç gibi geldi bu vatana. İstiklal Marşını yazarken karanlıkta dolaşan geleceğe büyük bir umut oldunuz. Siz sadece İstiklal Marşını kaleme almadınız şehitlerimizin cesurca istiklal uğruna savaşıp kendilerini nasıl feda ettiklerini, Safahat’ı ve daha nicelerini yazdınız. Biz Türk milleti olarak sizin yazdığınız böyle nice eserlerinizi okuyarak sizden ibret alıyoruz almaya da devam edeceğiz.

Bizler Cumhuriyetin gençleri olarak bize bıraktığınız değerli mirası şerefimiz olarak bileceğiz. Düşmanlarımıza bu vatanı vermeyecek sizin yaktığınız meşale sönmeyecek, bizler gelecek nesillere de yakmış olduğunuz ışığı tutmaya devam edeceğiz. Gönlünüz ferah ve huzurlu olsun “Mehmet Akif” soyundan gelen Cumhuriyet gençleri bu vatanı sizin bıraktığınız şekilde devam ettirecektir. Siz rahat uyuyun…

 Ruhun şad olsun büyük kahraman      

 

                                                                                                                                                                                                                      Yağmur SELÇİ

                                                                                                                                                                                                                            7/F 362

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.