Karizma Haber-karizmahaber.com

Rusya’da vali yolsuzluk suçlaması ile gözaltına alındı

Rusya’da vali yolsuzluk suçlaması ile gözaltına alındı
04 Mart 2015 - 12:36

MOSKOVA – Rusya’nın uzak doğu bölgesi Sahalin Valisi Aleksandr Horovaşin, yolsuzluk suçlaması ile valilik binasında yapılan arama sonrası göz altına alındı.

Rusya Federal Güvenlik Servisi Direktörü Aleksandr Bortnikov, valinin yolsuzluk ve rüşvet suçlaması ile gözaltına alındığını söyledi.

Soruşturmanın sürdüğünü kaydeden Bortnikov, “Soruşturma Komisyonu’nun çalışmaları sonucunda karar verilecek. Şu an kendisi göz altında. Bu bizim tedbirimiz. Soruşturma Komisyonu son sözü söyleyecek.” dedi.

TASS haber ajansı Vali Horovaşin ile birlikte iki yardımcısının da gözaltına alındığını ve Moskova’ya gönderildiğini duyurdu. Valilik binasında yapılan aramanın sabah saatlerine kadar sürdüğü belirtiliyor.

İktidar partisi Birleşik Rusya’nın Sahalin Politika Konseyi üyesi de olan Horovaşin (55), 2007’den bu yana bölgede valilik görevinde bulunuyordu. Sahalin de vali seçimlerinin 2016’da yapılması planlanıyordu.

Birleşik Rusya Sahalin Başkanı Aleksandr Kislitsin yolsuzluk iddialarını reddederek, Valinin tüm harcamalarını bölge parlamentosunun onayı ile yaptığını savundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.