Karizma Haber-karizmahaber.com

BEDAŞ işçileri direnişlerinin 200. gününde eylem yaptı

03 Mart 2015 - 8:59
BEDAŞ işçileri direnişlerinin 200. gününde eylem yaptı

Beyoğlu’nda BEDAŞ işçileri, işten çıkarılmalarının 200’üncü gününde eylem yaptı. Eylemde açıklama yapan CHP Milletvekili Süleyman Çelebi, “Eylem manyağı değiliz ama hakkımızı da kimseye yedirmeyiz” dedi.

Beyoğlu Talimhane’de toplanan ve işten çıkartılan yaklaşık 200 BEDAŞ işçisi eylem yaptı. Eyleme; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Melda Onur ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu da destek verdi. Yürüyüş öncesi grup, türkü söyleyerek def eşliğinde halay çekti. Halayın ardından grup, ellerinde döviz, pankart ve flamalarla yürüyüşe geçti. Şehit Muhtar Caddesi üzerinden yürüyüşe geçen grup, sloganlar atarak BEDAŞ Genel Müdürlüğü önüne geldi.

Burada grubun bir süre daha slogan atmasının ardından açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, 200 gündür direnen Enerji-Sen üyelerinin bir tarih yazdığını belirtti. Çelebi, “Bugün eğer hukuk egemen ve adalet egemen olacaksa, bu 200 gündür hiç diz çökmeyen ve asla eğilmeyen inadına direnen ve mücadele eden işçilerin bu mücadelesinde daha geniş ve yığınsal mücadelesini ortaklaştırma durumundayız. Derdimiz eylem hastalığı değil, eylem manyağı değiliz ama hakkımızı da kimseye yedirmeye asla izin vermeyiz.” dedi.

Açıklamaların ardından bir süre daha slogan atan grup, olaysız bir şekilde dağıldı. Öte yandan BEDAŞ önünde Çevik Kuvvet polisinin TOMA’yla yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.