Karizma Haber-karizmahaber.com

Bahçeli: Kendilerine sarayı, pilotlarımıza uçan taputu layık görüyorlar

07 Mart 2015 - 8:47
Bahçeli: Kendilerine sarayı, pilotlarımıza uçan taputu layık görüyorlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 9 gün arayla üç F-4 tipi uçağının düşmesi sonucu 6 pilotun hayatını kaybetmesinin herkesi hüzne boğduğunu belirtti. Bahçeli, “Rahat ve konforları için uçan sarayları kendilerine hak gören iflas etmiş zihniyetler, kahraman pilotlarımıza uçan enkazı layık görüyorlar” dedi.

Bahçeli, gündemdeki konuları Twitter üzerinden değerlendi. MHP Lideri Bahçeli, Türkiye’nin her alanda irtifa kaybettiğini ve her alanda yere çakıldığını ifade etti. Bahçeli, 9 gün arayla 3 uçağın düşmesi ve 6 pilotun şehit olmasının herkesi hüzne boğduğuna dikkat çekerek, açıklamasına şöyle devam etti:
“9 günlük arayla düşen üç F-4 tipi uçakta şehit olan 6 pilotumuz hepimizi hüzne boğdu, hepimizin yüreğini kavurdu. Bu uçaklara ‘uçan tabut’ diyorlar, kimseden ses çıkmıyor. Fırlatma mekanizması çalışmıyor deniliyor, kimsenin yüzü kızarmıyor. Kazalar yüzeysel açıklamalarla geçiştirilmesin diyoruz, kimsenin kılı kıpırdamıyor. Miadı dolmuş uçaklar ölüm saçıyor diyoruz, tedbir alınmıyor.”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘F-4 tipi uçaklara milletin güveni kalmadı’ diyen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı da eleştirdi. Bahçeli, “Madem güven kalmadıysa, bu uçaklar niçin havalanıyor? Bile bile ölüme neden davetiye çıkarılıyor? Yazık değil mi vatan evlatlarına?” sorusunu yöneltti.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı için harcanan parayı eleştiren Devlet Bahçeli, “Rahat ve konforları için uçan sarayları kendilerine hak gören iflas etmiş zihniyetler, kahraman pilotlarımıza uçan enkazı layık görüyorlar. Saray yaptırıp içine saklananlara her şey reva, kahramanca vatan nöbeti bekleyenlere her şey fazla! Bu sakatlık düzelmeden akıbet düşüştür.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Merkez Bankası’yla kayıkçı kavgası yapan döviz lobisi hizmetkarlarının milli paranın değerini düşürdüğünü, dolara ve Euro’ya selam durduklarını kaydetti.

Türkiye’nin hiç yükselmediğini, zirvelere doğru kanat açmadığını vurgulayan MHP Lideri Bahçeli, “Sürekli uçurumdayız, sürekli diplerde geziyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.